Lainaus Alkujaan tämän lähetti Mr. Kape Katso viesti
Kiitokset linkistä, enpä ollut itse vielä noita käyttöohjeita löytänyt


Itse kyllä kyllästyin niihin tasasten ja ylämäkien kiskomiseen kun syke aina korvissa. Joissa mäissä kun poljin rauhallisemmin ylös ja sen jälkeenkään en viitsinyt revitellä vastiksessa muita kiinni, vilkuilusta päätellen (Jykä, sääkin vilkuilit siinä ennen kuin Wallu lähti) luulivat varmaan, että nyt tippuu. Lopun kun ajoin yksin oli syke tasaisesti jossain 120-140, myös mäessä ja vastasessa ja maksimi suurin piirtein sama kuin oli keskari Laviasta Harjakankaalle mäkikireillä.

Eikä tullut Jykä sitä seittämää tuntia parin tunnin sakoilla . 132km/5h36
Palasin Harjakankaalta Palus-Hpää-Ulvila reittiä, muut meni Noormarkkuun päin. Se Paluksen oiko josta puhuit näytti niin sohjoiselta etten yrittänyt.
Niin siis tottakai vilkuilin. Kun ei haluttu jättää ketään. otettiin vauhtia pois useammankin kerran. Siis tipuit. Tippuminen tarkoittaa siis sitä että jää väliä. Ja sitä siis silloin tällöin tuli. Jos en olisi hiukan toppuutelut niin yksin olisit jäänyt. Tosin ihmettelin että kun kerran minut helposti kirissä piekset. Luulin että joku muu jäisi Mutta mies se on tippunutkin. Vähän huonompi vaan.