Lainaus Alkujaan tämän lähetti TunkkiPuolikas Katso viesti
--
Kohta kaks.
--
Siis, enkö mää ookkaa synnynnäinen ammattilainen ja paras kaikessa ??! Mun mielest mun synnyintodistuksessa kylläkin lukee Superman, mut menikö sitten nyytit sairaalassa sekasin.


Olen "pyöräillyt" kohta neljä vuotta ja parina ekana vuonna kävin joskus vaan höntsälenkillä - kun ei muuhun pystynyt. Mutta Jykähän lenkillä totesi, että jos ei osaa pyöräillä eikä suunnistaa niin sitten rupeaa pyöräsuunnistamaan eli siellä ei pitäisi oikeita pyöräilijöitä olla, joten saatan siellä selvitäkkin.

Mulle on turha puhua mistään tasowateista, että mikä on paljon. Ikinä missään testissä käynyt.


Lainaus Alkujaan tämän lähetti tunkkiJUNIOR Katso viesti
Kape oli vaan niin rikki ettei se enää jaksanu ja Jussi naureskeli ettei peesis itte olis kannattanu ajaakkaa ku ei tuu tarpeeks treenii et vetämää se sinne sit meni
Tervetuloa! Luulin, että mää ja Jykä ollaan tän palstan mulkerot, mutta nyt tänne saapui vielä juniorikin

TJ, älänyt paljasta kaikille, että lenkillä tarvittiin jo hinausköyttäkin!! Sulle pitäs hiukan opettaa tapoja, että mistä on sopivaa puhua foorumilla! Nöösi mikä nöösi

Jykä: Pidä sitten huoli ettei tänne muut kirjoittele iltaisin minun lisäksi
PS: Kai koirakin liittyy tänne vielä joku päivä?!


Lainaus Alkujaan tämän lähetti TunkkiPuolikas Katso viesti
--
SK.ssa puhuttiin kansallisesta, mutta otsikossa mitalista.
--
Siinä jutussahan ei lue tasosta mitään - vaikka olisi piirikunnallinen kisa.