Virheellinen kadenssi johtui "tupla" antureista. Älytrainerin kanssa ei pidä yhdistää muita antureita, mikäli niitä ei ole asennettu.

Jostain syystä ant+ tikku täytyy käytää irti aina ennen ajoa ja yhteys varmaankin myös pätkii välillä, koska softa ehdotti muutaman kerran pause tilaa. Zwift ei tosiaan ole pätkinyt lainkaan samoilla laitteilla.

Tunnin tai alle kestävät kovemmat intervallit menevät hienosti trainerroadilla, mutta uskon ajavani jatkossa kaikki pidemmät endurance tyyppiset ajot zwiftin kanssa. On kyllä tympeää ajaa pitkää 200w pätkää, kun joku tollo neuvoo ruudussa nostelemaan hartioita ja löysäämään oikeaa ja vasenta kättä vuorotellen... Metallica tuli tarpeeseen.

Sunnuntaiksi näyttäisi olevan luvassa 3h peekoota. Saa olla melkoinen fanaatikko, joka tuon ajan tuijottelee pelkkää viivaa ja kuuntelee ohjaajan kettuilua.