Ikuisuuskysymyhän tämä. Ässien pelin aikana porukka menee latua pitkin vaika tie on vieressä. Kaksi kertaa olen laskenut päälle, kun en kurvin vuoksi ole ajoissa nähnyt ja päin puuta en idioottien vuoksi laske.
Sauvakävelijät menevät joillakin laduilla ja vänkäävät vielä, että siihen on oikeus. Aivan yhtä tyhmää on ajaa fillarilla siellä.Jäi jälki tai ei. Toki joku ylitys nyt ei maata merelle vie jos sen suoraan poikittain tekee. Niin tekee kävelijätkin ja olosuhteiden pakosta.
Kuten jo totesin, on polkua muuallakin aivan riittävästi. Satoja kilsoja ajettavaa. Mikä PERKELE pistää ajamaan ladulle, kun siitä ei tule kuin sanomista ja kaikki kärsii.
Mitäs meinaatte, kun taas haetaan lupaa Uralta kisoihin? Ajaminen on metsässä jokamiehenoikeus, mutta HUOM!!! Ei koske ajettua latua!!!! Sen kieltää kuntien järjestyssäännöt!!!!
. Reitin merkkaaminen ja kisan pitäminen vaatii taasen maanomistajan luvan.
No tietysti me sanotaan, että siellä on ajanut joku aivan meille tuntematon pöllö



P.S Koppi huomenna 11