Lainaus Alkujaan tämän lähetti MV Katso viesti
^ laitat varmaan esimerkkejä noista Ohisalon vääristä tiedoista. Lieneekö pahin näistä pahan mielen aiheuttajista: Vaali*tenteissä näkyy ”totaalinen sivistymät*tömyys”
Ollikainen kertoilee Keski-Euroopan hiilinieluista:
Euroopan suurimmat hiilinielut ovat Saksassa, Puolassa ja Ranskassa, Ollikainen sanoi.”Suomihan on täällä ihan hännänhuippuna , kun meillä on hiilinielu tipahtanut 8,4 miljoonaan”, Ollikainen sanoi.
mutta pikaisella googletuksella tuli tällaista tietoa:
Saksan metsät sitoivat kahdeksan miljoonaa tonnia hiiltä vuonna 2019.... Saksan metsien hiilinielu on puolittunut vuodesta 2014, jolloin metsiin sitoutui 16 miljoonaa tonnia hiiltä.
Lainaus Alkujaan tämän lähetti MV Katso viesti
Minusta eduskuntapuoluiden pahin ristiriita lienee persuilla, joiden ilmasto-ohjelma on niin huumehoureista kamaa että vaikea uskoa että puolue ei aja kaikkien mömmöjen laillistamista.
Piti oikein katsastaa minkälaista sekoilua sieltä löytyy:

Suomen on luovuttava vuoden 2035 ylikireästä hiilineutraalisuustavoitteesta ja siirrettävä se vuoteen 2050. Meidän tulee sen sijaan edistää ydinvoimaa ja muita vähäpäästöisiä teknologioita sillä aikataululla, kun se on kansan ostovoimaa, yrityksiä ja taloutta romuttamatta teknistaloudellisesti mahdollista.
Olen aina luullut että huumehoureissa saa aikaiseksi vähän sekavampaa tekstiä .