Itsellä tällainen setti nyt käytössä:

-Lähivalona kelvillä ja maastossa https://www.valostore.fi/fi/tuote/olight_s2r_2 medium teholla 120lm, hyvin rajattu kuvio alaviistoon suunnattuna joten ei häikäise vastaantulijoita. Akunkesto 14h.
-Maastossa isona valona https://www.valostore.fi/fi/tuote/ta...light_seeker_2 high teholla 1200lm, laajempi kuvio, valaisee polun lisäksi puut ja oksat. Akunkesto 2h40min.
-Kypärän alla: https://www.erikoistukku.fi/armytek-...ku-p-5509.html medium teholla 340lm, laaja pehmeä valokeila, valaisee katseen mukana lähipuut ja oksat. Akunkesto 4h.

-Tankokiinnikkeinä 2kpl näitä: https://varuste.net/p83799/lumonite-...-erisuuntainen.
-Lisäksi pari vara-akkua satulalaukussa.

Koko setin hinta vajaa 300eur, lumeneita yllämainituilla asetuksilla yhteensä 1660lm. Maksimissaan saa yhteensä 5050lm jos laittaa kaikki täydelle teholle. Nämä siis oikeita lumeneita, ei kiinanlumeneita. Kaikki lamput täysin veden- ja iskunkestäviä. Ei välttämättä 100% optimaalisin setti mutta toisaalta näitä kaikkia lamppuja voi käyttää muussakin kuin fillaroinnissa.