Lainaus Alkujaan tämän lähetti Ottomaani Katso viesti
itselleni tuli postista G-Formin Pro-x knee padit. Kangas tuntuu iholla ohuelta ja viileältä ja hyvin kiristyy reittä/pohjetta vasten. Nopeet testailut hybridillä niin tuntuis pysyvän jalassakin mutta saas nähdä kun pääsee tositesteihin hikoilemaan kunnolla.
Soivat pelit todellakin. Eilen bike parkissa parit hassut kaatuilut, polvetkin kävivät maassa mutta ilman ruhjeita tai jomotuksia. Toisin kuin kyynärvarret joissa oli vain ajopaita päällä niin pientä pintanaarmua ja jomotusta havaittavissa.
Suojien yläosa reisistä valui hieman alaspäin hikoillessa mutta suojus pysyi silti jämptisti polven kohdalla eli vaikka ylhäältä vähän valahti niin koko suojus ei kuitenkaan valunut alaspäin.
Kuumahan tuolla tulee millä tahansa suojuksilla näillä lämpöasteilla... Mutta eivät haitanneet menoa / polkemista alkuunkaan.