Lainaus Alkujaan tämän lähetti hcfreak Katso viesti
^Ei taida modus valmistaa enään koko hubia. En ainakaan enään löydä. Turha sieltä verkkokaupasta on sitä tingata ku osilla on vain vuoden takuu joten asia ei kuulu enään verkkokaupalle eikä silverbackille.
Vaihda napa tai kokeile sitä toisen valmistajan vaparia mitä on ehdoteltu tässä ketjussa joskus

Jos pyörä oli 2016 fatty jos en väärin muista.

Mulla on kyl kaikki pyörät tehny satunnaista paukahtelua ku hampaat sattuu huonosti. Rikki ei kyl ole vielä menny
Kellään ei ollut varmaa tieto vapaarattaasta, vain arvaus. En lähde arvausten perusteella tilaamaan. Yksinkeraista. Asialla ei ole ollut kova kiire kun jäykällä läskillä ei voi ajaa kuin tavella lumen tultua maahan. Ei sovi kesäkeleille, IMO.
Navan vaihto on luokkaa 200e juttu. Aika järjetön tuon arvoiseen pyörään kokonaisesta kiekosta puhumattakaan. Joku muu paikka leviää kuitenkin hetken päästä ja sama homma edessä.

Tämä siis lähinnä Silveriä harkitseville tiedoksi. Kannattaa harkita jotain muuta merkkiä missä nämä vaikeasti vaihdettavat osat on yleisemmiltä valmistajilta.