MPMessutGarmin
Näyttää tulokset 1 - 30 / 5028

Aihe: Jousituksen pienet kysymykset

Threaded View

Edellinen viesti Edellinen viesti   Seuraava viesti Seuraava viesti
  1. #11
    SaamiBoy Guest
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti a-o Katso viesti
    Bluto on tosiaan solo air, vastannee Rebaa.

    Jos venttiilin sielun irroittaa, niin keula menee kasaan painamalla, mutta nousee ehkä n. 40-50 mm takaisin ylöspäin kun päästää ohjaustangosta irti. Keula oli vasta huollossa ja sillä oli oireiden ilmestyttyä ajettu vasta alle 2h. Huollosta tullessaan oli herkkä ja toimi ok, ennen huoltoa oli samanlainen jumittaja.
    Toi mun mielestä kuulostaa normaalilta käytökseltä kun tyhjäät ilmat. Negatiivipuolelta ei pääse lähteen kaikki ilmat niin se imasee keulaa kun positiivipuoli on tyhjä. Lopetan arpomisen tähän, loppuu debuggausajatukset lyhkäseen.

    Edit: http://forums.mtbr.com/29er-componen...ir-914545.html

    Tosiaan, tässäki topikissa mainittu salainen schrader ilmapuolen alaosassa. Jos kokeilis tyhjätä negapuolen ilmat ja kattoa tuntuuko taas normaalilta ko on pumpannu oikiat paineet takas posipuolelle. Jos toistuu niin huoltoa huutanee, tai ilmapuolella on joku vika.
    SaamiBoy muokkasi tätä : 04.09.2015 at 10.06

Kirjanmerkit

Viestin säännöt

  • Käyttäjä ei voi aloittaa uusia viestiketjuja
  • Käyttäjä ei voi vastata viesteihin
  • Käyttäjä ei voi liittää liitetiedostoja
  • Käyttäjä ei voi muokata viestejään
  •