GiantMPMessutGarminElectrobike
Näyttää tulokset 1 - 30 / 713

Aihe: Sähköpyörä/ sähkö kitin hankinta.

Threaded View

Edellinen viesti Edellinen viesti   Seuraava viesti Seuraava viesti
  1. #11
    E-Cruiser Guest
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti sparta Katso viesti
    Bafangin setissä saa tuon nopeusrajoituksen nostettua 50km/h asti. 350w jaksaa vetää tasaisella tuommoiset 35km/h kaasulla ja kaasu pohjassa jos vielä itse poljet, niin 40km/h keskinopeus on aika vakio.
    Oletko mitannut, paljonko siinä on oikeasti tehoa? Siis akun ja noparin välistä. Oma jaksaa vetää 38 km/h kaasulla, tyynessä, ja mulla on piikkitehoa 900W. Vastatuuleen ei lähellekään tuota. "40 km/h keskinopeus"? Ei nyt ehkä ihan kuitenkaan. 30 km/h keskari on jo joutuisaa menoa 100km matkalla. Yleisestihän noissa "250W"-vehkeissä on noin 500W, joissain enemmän mitattuna.
    49kg Helkama Raisu 50kg kuskilla kulki juuri sen 45 km/h 1,5 hevosella eli noin 1200 watilla, jota oikeasti oli hieman enemmän, ja siinä oli vaihteisto.
    E-Cruiser muokkasi tätä : 05.02.2015 at 10.21

Kirjanmerkit

Viestin säännöt

  • Käyttäjä ei voi aloittaa uusia viestiketjuja
  • Käyttäjä ei voi vastata viesteihin
  • Käyttäjä ei voi liittää liitetiedostoja
  • Käyttäjä ei voi muokata viestejään
  •