Lainaus Alkujaan tämän lähetti Optiflow Katso viesti
Tälläisellä Thulen 918, https://www.polarautovaruste.com/p14...oralle-fi.html , telineellä tehty kaksi Lapin reissua, pyörät peitettynä Motonetin skootterin tms. suojapeitteellä. Peite ei kestä kuin yhden reissun... Tuo OnOnen normaali Fatty mahtui pituuden puolesta just orkkis remmeillä kiinnitettäväksi, Baby Fatty ei tehnyt tiukkaakaan. Nykyinen Pole Taiga vaatii varmasti irtoremmit millä laittaa renkaista kiinni.
by Optiflow, on Flickr
Käynyt mielessä vaihtaa kattotelineet tollaseen. Onko tosta poistettu ne kupit, vai eikö noissa ole niitä ollenkaan?
Saako tuota kuinka helposti varastoitua? Onko painava ja viekö paljon tilaa? Ajattelin että jos ullakolla säilyttäs, mutta liekkö mahtuu siitä reiästä.
Tuleeko autoa lähellä oleva pyörän poljin lähelle autoa (onko riski että naarmuttaa autoa, kun tuli halvalla koukkutelineellä autoa naarmutettua).