GarminElectrobikeMPMessutGiant
Näyttää tulokset 1 - 30 / 13415

Aihe: Syksy tulee, valoa!

Threaded View

Edellinen viesti Edellinen viesti   Seuraava viesti Seuraava viesti
  1. #11
    Liittynyt
    07/2001
    Paikkakunta
    Hyvinkää
    Viestit
    4.275
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti dimebak Katso viesti
    Onko kukaan päässyt testaan Lupinen valoja?
    Testaamisesta en tiedä, mutta Lupiinin tuikuttimia on kaksi kappaletta, molemmat tosin niitä wanhanaikaisia Edison malleja.

    Näistä uusista leidilampuista ei ole omakohtaisia kokemuksia, mutta kehtaan silti väittää, että Lupinen lamput ovat parhaita tehdastekoisia fillarinlamppuja mitä kaupasta ostaa voi. Mistään ei ole tingitty, kaikki komponentit on huippulaatua.
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti hilppa Katso viesti
    Kaikki tuntuvat hankkivan pyöriinsä monen kilon akuilla varustettuja xenon-laser-valoja jotka sokaisevat vastaantulevat autoilijatkin.
    Edison 6:n akku painaa koteloineen 335g. Siitä riittää puhkua xenon-lasersäteen 900:lle lumenille vähän reiluksi kolmeksi tunniksi.

    Kahden Edisonin yhteispaino akkuineen kaikkineen jää karvan alle kilon. Nää uudet Wilmat taitaa olla vielä muutaman gramman kevyempiä.
    Mika Nieminen muokkasi tätä : 03.10.2007 at 17.33

Aiheen tagit

Kirjanmerkit

Viestin säännöt

  • Käyttäjä ei voi aloittaa uusia viestiketjuja
  • Käyttäjä ei voi vastata viesteihin
  • Käyttäjä ei voi liittää liitetiedostoja
  • Käyttäjä ei voi muokata viestejään
  •