Lainaus Alkujaan tämän lähetti Santtu75 Katso viesti
Nyt katsot hommaa liikaa pyöräilijän näkökulmasta*
Jos automääriä miettii, niin kuvasta laskettuna Hanasaaren liitäntäpysäköintiin mahtuu noin 80autoa ja tuonne Hotelli Hanasaareen johtavalla väylällä+pysäköintialueella on paikat noin tupalmäärälle autoja, joten siinäkin mielessä tuo nykyinen väistämisvelvollisuus on aivan perusteltu.*
LOL .. aika paljon on kyllä parkkipaikkoja joka puolella mutta harvoihin on autoilla etuajo-oikeus, varsinkaan Länsiväylän varrella. Tosin nyt kun tutkin niin ilmeisesti "Baana" menee tai tulee menemään pohjoispuolella mutta näin hiha-arviona tuosta usein ohi ajavana sanoisin että kevyttä liikennettä on ainakin 10 kertaa enemmän kuin satunnaisia takseja ja autoja jotka menevät Hanasaareen.

Toinen "hassu" paikka tuossa lähellä on Tapiolan vieressä kun länteen ajaessa onkin yhtäkkiä kadulla. Ei ole itseä häirinnyt mutta voi kummastuttaa .. itseä kummastuttaa enemmän kuvan selän takana oleva nurmikopn ylittävä "oikotie" josta olen jo teininä ajanut mutta sitä ei ole vieläkään tehty. Muutenkin voisi vähän oikoa väyliä mutta ilmeisesti tuo seutu on veden alla ennen kuin se saadaan aikaiseksi.