Lainaus Alkujaan tämän lähetti karhu12 Katso viesti
Kertokaas viisaammat, että riittääkö Evolinkin v1.3 --> v1.4 päivitykseen pelkkä takaiskarin päivitys (200x57mm --> 210x55mm, plug&play?) vai pitääkö olla jokin uusi headset myös, jotta geosta tulee oikea? Lueskelin Polen viime keväänä ilmoitusta, jossa mainitsivat myös headsetin. Kittiä tosin ei heiltä ole tullut, joten ajattelin itse päivitellä, kun vanha iskari antautui ja tekee mieli kokeilla coilia.

Edessä mulla on 150mm. Onko tätä järkeä samalla päivittää 160mm, jos talvella tulisi sopivaa tarjousta vastaan?
Kannattaa harkita että takaiskarissa olisi pidempi joustokin kun kerran vaihdat sen pidemmäksi. Tuohon päivitykseen kuuluu pidempi keulakin muistaakseni ja epäkesko headset millä saa keulasta loivemman.

Ja sama neuvo kuin Sambalolle, osta keulaan RC2 vaimennin samalla jos hommaat pidemän ruodon. Takaiskariksi osta vaikka Cane Creek missä on kunnon säädöt jottei tarvi prikkapakkojen kanssa leikkiä perusäätöjä hakiessa.