Rymynä Suunnon traverse alpha stealth ja muulloin Breitling Super Avenger 2
Sent from my iPad using Tapatalk
Rymynä Suunnon traverse alpha stealth ja muulloin Breitling Super Avenger 2
Sent from my iPad using Tapatalk
En voinut vastustaa kiusausta. Toinen SD tuli talon
A pig that doesn't have a Spring Drive, is just a Pig
Näyttävän näköinen tuollaisella rannekkeella vielä.
Tyyllikäs Seiko, tykkää.
Törmäsin tällaiseen: https://www.konkurssihuutokauppa.fi/...daan-ei-hylata
Vois hinnoista päätellen ajatella, että väärennettyjä kelloja myydään? Eikös esim. yksin tuollainen Patek Philip oo jossain kymmenissä(?) tuhansissa?
- Heroes are ordinary people in extraordinary situations doing the right thing -
Onnea ostajalle.
Suurin osa on hydraulic press channel -materiaalia.
Eikös väärennösten myynti ole laitonta?
Niin, missä menee väärennöksen ja replican raja?
- Heroes are ordinary people in extraordinary situations doing the right thing -
Eikös periatteessa replicasta kerrota, että se on replica ja väärennös pitää yrittää tunnistaa itse.
https://tulli.fi/henkiloasiakkaat/ne...tevaarennokset
Tullin kanta aiheeseen
Voihan haku sentään.
Mikä mahtoi olla se hyvä hihnakauppa mistä löytyy hihnoja myös 21 mm lugivälillä? Täällä sen joku vinkkasi, mutta nyt en sitä löydä.
XT-vaihtajia vuodesta -95, ja välillä vähän foorumitauolla.
Ruotsissa ryöstetään ruokaläheteiksi teeskentyen arvokelloja.
https://www.is.fi/viihde/art-2000008424707.html
Klick.Alkujaan tämän lähetti Ohiampuja
Kyllä Suomessa pitäisi jokaiselle olla oma liikenne
Kiitos, haittaakohan Brexit noita tilauksia…
Watchbandcenter.com Saksasta saa rannekkeita kans. Tuolta oon itse tilaillut, tosi laajat valikomat
Firma lahjoi tuommoisella kun vanhenin taas vähän.
Lähetetty minun LYA-L09 laitteesta Tapatalkilla
En tiedä onko Citizen mikään oikea kellomerkki mutta posti toi titaanikuorisen mekaanisen kellon äskön
^Onnea uudesta kellosta.
Citizen on ehdottomasti oikea kellomerkki, oli ensimmäinen kello jonka sain ja tälläkin hetkellä on automaatti ranteessa.
30T
No oikeastaan vanha Citizen eco rive kellokin on olemassa mutta uuden kellon osto liittyy tähän välillisesti kun kävi just koronan alkamisaikaan rannekkeen hajoaminen ja lähdin kaupunkille korjauttaan kelloa ja siinä sitten ihmettelin missä ihmiset ovat.. tyhjät bussit kulki Hämeenkadulla ja marssin Ratinan kauppakeskukseen ja liikkeitten ovia naulattiin kiinni ja Timanttiset ketjun kellokauppa oli auki ja tiskin taakse oli jäänyt pakokauhun vallassa oleva nuori nainen ja yritin kysyä apua mutta oli piilossa tiskin takana ja sano että liike suljetaan just
Sain vanhan Camy kronon jostain 60 luvulta. Hiukan vedin siihen voimaa, niin näyttäisi pelaavan. Mutta hihna siihen on vaihdettu ja se on liian kapea.
Mutta mitäs tuolle pitäisi tehdä, huollattaa varmaan täällä Tampereella jossakin? Onko se yhtä kuin puhdistus ja uudet öljyt, ja mitä sellainen yleensä maksaa?
Vähän tämän näköinen.
https://kalevankello.fi/tuote/camy-0...lo-noin-v1960/
Tämmönen ollut ranteessa jonkun aikaa. Speedmaster jäänyt hetkeksi ilman ranneaikaa.
Kello on S.U.F Myrsky Megamatt. Kolme eri versiota, tämän numero 7/30.
Sent from my iPhone using Tapatalk
"Ei tarvitse tietää mihin on menossa, kun tietää mistä on tulossa" -Martti-
Itärintamatunnus?
"E-Spec taulussa on Myrskyn vanhemmista Myrsky-malleista tuttu keltainen raita."
Hieno on. Tääkin olis.
PS Myönnän tykkääväni. Myös tästä keltaraitaisesta mallista, vaikkei se ehkä olisikaan oma valintani.
viimeisin kello-ostos halpisluokkaan: axcent broadband valkoisena, ihan mukava ohuessa ranteessa.
"Stop being a little baby and get up. Life is pain. Get used to it!"
Mitähän tuollaisesta marraskuussa 2014 ostetusta Seiko Astron 8x82-0ab0 vehkeestä voisi pyytää ja/tai missä sitä kannattaisi yrittää myydä? Kunto on hyvä, lasissa, kehyksessä eikä takakannessa ole mitään jälkiä.
![]()
Facessa esim seikoholistit-tori.
Kirjanmerkit