ensi kuun alussa olevaa konserttia, jonka piti olla jo kuukausia sitten, jännityksellä odotan jos nyt toteutuu ja minkä ruttopuvun tarvii pukea ylleen.
ensi kuun alussa olevaa konserttia, jonka piti olla jo kuukausia sitten, jännityksellä odotan jos nyt toteutuu ja minkä ruttopuvun tarvii pukea ylleen.
"Stop being a little baby and get up. Life is pain. Get used to it!"
Että toi ikkunalautaa rummuttava sade loppuis. Pääsis nukkumaan.
Sent from my iPhone 11 Pro Max using Tapatalk
Että akku tulisi täyteen ja emäntä olisi lähtövalmiina.
Miten niin tyhmä kysymys??
Jaa, että mitä odotan. No odotan että meidän yt:t päättyy ja saan tiedon että siirrynkö viidelle sadalle päivälle.
Don't ride faster than your guardian angel can fly!
http://pd.kuvat.fi/
Ruoka-aikaa.
En oikeastaan juuri mitään. Ehkä ensi vuosikymmenen eläkepäiviä, edellyttäen että terveyttä riittää kohtuudella.
Hmm.
Sain ilmoituksen että pakettini on lähetetetty. Ihan hyvä vaan kun olen hakenut sen paketin jo kaksi viikkoa sit postista jtn nyt jännätään tuleeko samat tavarat kahteen kertaan yhdellä maksulla.![]()
Kyllä Suomessa pitäisi jokaiselle olla oma liikenne
TopGun2:n ensi-iltaa
Aamua kun voi herätä eikä ole migreeniä
Paketteja, tuntuvat tulevan taas tosi hitaasti. Erityisesti hupparia ja varsinkin maskeja, saisi alkaa tekeen projekteja.
Pilvistä tyyntä päivää + kuiva maa, saisi tuon syksyn pääprojektin tehtyä.
Paria pakettia. Vaikuttaisivat liikkuvan siihen malliin, että viikonloppuna joutuu kasaushommiin.
Päivän päättymistä jotta pääsee noutamaan uuden rungon kotiin.
Sitä hunajapurnukkaa Guildfordista. Seurannan mukaan on päässyt Turkkuseen, joko huomenna kaadetaan viinaa kurkk... eiku haetaan paketti.
Sais nyt joko maantie- tai aika-ajofilon kuntoon ennen kesäkelejä :/ (urputusta blogissa)
10k-kerhon jäsen
Saunavuoroa.
Että pääsen juomaan Keijo-keppanaa!
Päivää, jolloin ei tuulisi.
Kuivia teitä ja sen jälkeen muutaman viikon päähän kuivia polkuja.
Sitä että frouvan särkylääkkeet alkaa vaikuttaa ja pääsen kattomaan Agents of the Shieldin loppuun. Jäi eilishtoona paria episoodia vajaaaks.
Kyllä Suomessa pitäisi jokaiselle olla oma liikenne
Uutta pyörää. Pari viikkoa kynsien pureskelua vielä.
Giron alkamista, sään lämpenemistä ja kevään vihertymistä.
Sisällisotaa ja anarkiaa hallituksen kaatuessa.
Uutta vaihtajankorvaketta. Suomen Posti ei ole saanut sitä kahden vuorokauden aikana Helsingin keskustasta lajittelukeskukseen asti. Odottavan aika on pitkä.
Puoli neljää. Viikonloppua. Kesälomaa. Eläkeikää. Miten niin "vain töissä täällä"? :P
Kolme tilausta tehnyt ja kaikki paketit jumittuneet matkalle. Huonoa tuuria tai tässä maailmassa ei enää mikään logistiikka liiku.
Edes postikaan ei saa kuljetettua 150 km matkaa viikossa eikä postin aspa kuulemma näe missä kaupungissa paketti menee vaikka 6x postin logistiikkakeskus merkintää ilmestynyt. Jännityksellä odotan mitä vaikutusta posti aspan "laitan kiireellisyysmerkinnän logistiikkakeskukseen" oikein tarkoittaa.
Edit: 5 min puhelusta seuraan päivittyy: Lähetys on lajiteltu Vantaa 01530. Sentään paketti edennyt Espoosta Vantaalle.
Osanottoni. Nyt tuntuu menevän postilla logistiikan ( ja logiikan) suhteen erityisen huonosti.
^ Kiitos
Toi kiireellisyysmerkintä tuli samantien aspan suusta niin ei ehkä ollut ensimmäinen kerta. Postin paketti-chattiinkin yritin päästä parin tunnin ajan tasaisin väliajoin siinä onnistumatta. Kannattaa nähtävästi mielummin soittaa, kun menee ihan perus mpm.
Nyt mielenkiinnolla odottaan tuleeko huomiseen mennessä vai pitääkö perua perjantai aamulle varattu huolto mihin tätä pakettia olisi tarvittu.
Postin kanssa on melkein aina jotain säätöjumppaa. Koskien lähinnä näitä Express paketteja. Viimeisin keissi oli r2;sen paketti. Seurannasta näin että saapui kotikaupunkiinija siihen se sitten jämähti. Sovellus ei osannut kertoa mitään enempää. Chatti ei tietenkään toiminut. Sitkeä 40 minuutin jonotus jossa päiväänsä kyllästynyt aspan neiti selitti ettei tuollaista seurantakoodia ole olemassa. Koodia näpytellessään paketista tuli ilmi että se viivästyy 1-2 päivää jota taas ei sovelluksessa näkynyt. Käski odotella, kyllä se sieltä tulee. Ei tullut. Tällä viikolla uusinta soitto ja nyt aspallakin oli haluja selvittää asiaa. Kävi ilmi että pakettia ei oltu kirjattu lähteväksi edes jakeluun. Ellen olisi kysellyt perään, siellä se olisi vieläkin.
edit; lisäys
niin siis minulla oli myös sama tilanne, fillari menossa kasaukseen ja osana takapakka joka tuosta kasauksesta olisi jäänyt uupumaan.![]()
^ tsemiä postin kanssa, minulla Suomen posti on kyllä ihan ok mennyt mutta ulkomaanpakettien kanssa hohhoijaa....mutta paketteja odotellaan.
Ja syksyä, siis tässä on viikot ja päivät ihan samanlaisia, tuntuu että sama päivä alkaa aina uudelleen....syksyllä olisi edes Nakkilaa ja talkoita.
Kirjanmerkit