Muahhah, kyllähän Izmolta tulee lenkillä jatkuvasti legendaarisia one-linereita... Jos nyt jotain muistelee niin kun kampi nappasi vastapalloon, kuului edestä "oho, lähtikö väärään suuntaan"(saa/tulee käyttää izmon lausahdus-kirjassa)
Tänään oli tosiaan 60km ja muutamine taukoineen 5h20min huomattavasti rauhallisempi lenkki, karkeasti reitti meni Lielahden prisma - UUK instituutio - metsää ja juuria, ei mutaa - tähyilevä Mannerheim - Kangasalan wanha näkötorni. Ja illalla ryssien kautta kotiin. Kiitos lenkkiseurasta ja ulkomaalais-kuntalaisen tutustuttamisretkestä Pirkanmaahan!!
Läski kulki paremmin kuin sunnuntain lenkillä kun laittoi taakse 0,9 ja eteen 0,6 bar.. Olisi izmokin ihmetellyt kuinka liukkaasti kulki (köhö köhö)
Kirjanmerkit