Huomenna täytyy käydä näyttämässä Fat1 Prota Bikelinen kundeille. Näin jälkeenpäin ajatellen ei tuossa ole takakiekko ollut koskaan keskellä takahaarukkaa eikä ole äksäksällän ilmaisissakaan huolloissa muuksi muuttunut kun en ole erikseen puheeksi ottanut. Nyt kun menin keväällä keventämään alunperin umpinaiset Weinmannit ja vielä vihonviimeisenä tekonani plastidippaamaan rungon, niin en viitsi tuon kanssa käydä äksäksällää kiusaamassa.
Nyt on nimittäin JJ ketjun puolella enää parin millin päässä chainstaystä ja kumi surahtelee jo varsin miedoissa maastonousuissa kiinni eli korkea aika pyytää keskittämään takanapa.
Bikeline Etelä-Haagassa vakuutti aikoinaan kun siellä kävin hakemassa 29eriin uusia laakerikartioita ja -kuulia + rihtautin samalla kiekot.
Tapatalkista iKälättimellä
Pitäis kuulemma speksailla ja päivittää,,,
Kirjanmerkit