ElectrobikeHephaGiantGarmin
Sivu 69 / 168 EnsimmäinenEnsimmäinen ... 19 59 67 68 69 70 71 79 119 ... ViimeinenViimeinen
Näyttää tulokset 2.041 - 2.070 / 5029

Aihe: Helsingin Polkupyöräilijöiden kuntolenkit

  1. #2041
    Liittynyt
    08/2014
    Viestit
    439
    Mukavasti oli majalla porukkaa. 9 kuskia lähti itää kohden. Kaksi kääntyi Nikkilästä tyyppäämään parhaat irtiottopaikat huomista ajatellen. Kaksi kääntyi tauon jälkeen Boxista Porvoon tielle suorempaa, mutta varmaankin tuulisempaa reittiä kotia. Loput viisi jatkoi Boxin- ja Immersbyntien kautta Stadiin.

    Hieno lenkki hyvässä säässä ja seurassa jälleen kerran. Ajeltiin la-su lenkeille tyypilliseen tapaan hitaalla telaketjulla eripituisia vetoja tehden. Näin jokainen sai varmasti itselleen riittävän raskaan lenkin.
    JTJ muokkasi tätä : 29.08.2015 at 18.13

  2. #2042
    Liittynyt
    10/2013
    Paikkakunta
    Helsinki
    Viestit
    505
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti JTJ Katso viesti
    Kaksi kääntyi tauon jälkeen Boxista Porvoon tielle suorempaa, mutta varmaankin tuulisempaa reittiä kotia. .
    Minä (Canyon Endurace + satulassa pullotelineet) sekä kaveri jonka nimimerkkiä en kysynyt käännyttiin ja melko mukava oli vastatuuli. Piti vetää tämän päivän lenkki kevyenä, koska olisi huomenna tarkoitus hieman kovempi lenkki tehdä, mutta tuota vastatuulta vasten puskeminen nosti hieman turhaan sykettä.

    Ikävän yllätyksen huomasin kotona, kun tarkistin normaalisti renkaat. Sekä etu että takarenkaassa oli kaksi hyvin säännön mukaista tasareunaista kuoppaa jotka ulottuvat kumikerroksen läpi. Eivät mitenkään voi olla muita kuin jollain työkalulla tehtyjä. Takarengas on vielä uusi ja lisäksi säilytän pyörää sisällä, joten tuntuisi, että nuo kuopat tulivat kahvitauolla tai muutakaan en keksi. Onneksi eivät puhjenneet. Takarengas on uusi ja tuo toki ottaa päähän
    Kuva kuopasta : http://www.fillarifoorumi.fi/forum/a...4&d=1440863343
    Jim717 muokkasi tätä : 29.08.2015 at 20.26

  3. #2043
    Liittynyt
    04/2010
    Viestit
    2.256
    Jos 250km/noin 30km/h kiinnostaa ks Espoon lenkit

  4. #2044
    Liittynyt
    04/2010
    Paikkakunta
    Helsinki
    Viestit
    366
    Ainakin Continental GP -renkaissa on 2 valmistajan stanssaamaa koloa osoittamassa kulutuspintaa, kun kuopat on ovat hävinneet ovat renkaat vaihtokunnossa.
    Ehkä ajoin, ehkä ajoin.

  5. #2045
    Liittynyt
    10/2013
    Paikkakunta
    Helsinki
    Viestit
    505
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti jjyrki Katso viesti
    Ainakin Continental GP -renkaissa on 2 valmistajan stanssaamaa koloa osoittamassa kulutuspintaa, kun kuopat on ovat hävinneet ovat renkaat vaihtokunnossa.
    No hyvä, näin tuo varmaan on. Ihme että 1.5 vuoden pyöräilyuran aikana en ole noita aikaisemmin huomannut. Olisin varmaan vaihtanut renkaat ilman tätä viestiäsi. Ja sitten huomannut uusissa renkaissa samat kolot

  6. #2046
    Liittynyt
    07/2012
    Paikkakunta
    Jollas
    Viestit
    19
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti Jim717 Katso viesti
    Minä (Canyon Endurace + satulassa pullotelineet) sekä kaveri jonka nimimerkkiä en kysynyt käännyttiin ja melko mukava oli vastatuuli. Piti vetää tämän päivän lenkki kevyenä, koska olisi huomenna tarkoitus hieman kovempi lenkki tehdä, mutta tuota vastatuulta vasten puskeminen nosti hieman turhaan sykettä.
    Kiitos vastatuulipeesistä uudella porvoontiellä. Omat jalat oli finito, sen verran yläkanttiin oli päivän vauhti mulle. Hauskaa oli, niinkuin aina.

  7. #2047
    Mulla jäi leikki kesken Kellokoskella ketjujen katkeamiseen. V-käyrä lähti nousuun entistä enemmän, kun 2 huoltoautoa ajoi viittilöinnistä huolimatta pysähtymättä ohi. Lopulta tunnin odottelun jälkeen sain naapurilta kyydin kotiin.

    Omat murheeni tosin olivat pieniä sen rinnalla, että Lepsämässä taukopaikan tuntumassa oli +30-ryhmäläisiä kasassa. Ainakin yksi Hepolainen oli joukossa loukkaantuneena ja oli muitakin aika pahannäköisessä kunnossa. Ambulanssi tuli myöhemmin vastaan pillit ulvoen. Tsemppiä ja onnentoivotuksia kasaan joutuneille!

  8. #2048
    Liittynyt
    04/2013
    Paikkakunta
    Helsinki
    Viestit
    255
    Vantaankosken sunnuntai lenkille lähti kaksi ryhmää, nopeampi ja hitaampi. Molemmat ajoivat lyhyemmän reitin.
    Nopeammassa ryhmässä 5kuskia ja hitaammassa suurimman osan ajasta 6kuskia (2 vierailevaa tähteä oli mukana jonkun matkaan). (5+6+(2)=13 tilastoihin)
    Vettä satoi vähän ennen taukoa ja tauon jälkeen, mutta ei nyt niin pahasti..... Hitaamman keskari oli n.27km/h.
    Hyvää pullaa pirttimäessä.

    Lainaus Alkujaan tämän lähetti akvavitix Katso viesti
    Omat murheeni tosin olivat pieniä sen rinnalla, että Lepsämässä taukopaikan tuntumassa oli +30-ryhmäläisiä kasassa. Ainakin yksi Hepolainen oli joukossa loukkaantuneena ja oli muitakin aika pahannäköisessä kunnossa. Ambulanssi tuli myöhemmin vastaan pillit ulvoen. Tsemppiä ja onnentoivotuksia kasaan joutuneille!
    Taukopaikat on melkosta hasardia kuntoajoissa. Osa jatkaa, osa jarraa ja sitten viellä muutama jo tauon pitänyt tunkee tielle.
    Muistan parin vuoden takaisesta TdH:sta 3. taukopaikalla oli myös pikkukasa, jossa aineksi oli isompaakin.
    Helsingin Polkupyöräilijät

  9. #2049
    Liittynyt
    08/2014
    Viestit
    439
    32-ryhmäkin päätyi ajamaan lyhyemmän reitin, koska sateen uhkaa oli ilmassa. Kaikin puolin onnistunut valinta! Emme joutuneet ajamaan sateessa oikeastaan lainkaan. Velskolassa tie oli tosin märkä, mutta muuten lähes kuivassa kelissä ajettiin koko matka. Viiden hengen ryhmässä oli sen verran hyväjalkaista porukkaa, että mentiin jonkin verran speksin yli. Silti yksi sunnuntailenkkien ensikertailainenkin pysyi hyvin mukana loppuun asti.

    Lyhyemmässä lenkissä oli sekin hyvä puoli, että ehdin hyvin Käpylään kannustamaan neljän tunnin alittajia. Muutamia HePo-lenkeiltä tuttuja kavereitakin bongasin. Onnittelut hyvästä ajasta!

  10. #2050
    Kuulemma oli Lepsämässä useampi ambulanssi ja medihelikin paikalla. Joku oli tajuttomana. Kunpa ei olisi tosiaan mitään kovin vakavaa käynyt..

    Taisin vilustua. Sopivasti sade kävi just kastelemassa ennen kuin ketjut katkesivat ja tunnin odottelu teki tehtävänsä. Miten meni muilla Hepo-28 porukoilla? Bongasin mäkelänkadulla teistä pari, kun jonottelin autossa että pääsen sirua palauttamaan. Taisi alittua 5 tuntia ihan reippaastikin?

  11. #2051
    Liittynyt
    05/2013
    Paikkakunta
    Helsinki
    Viestit
    27
    Hepo-28 -porukka ajoi 29-ryhmän perässä ~ 65km:n taukupaikalle asti, mutta siinä säädössä varsinainen 29 ehti lähteä ennen meitä ja ajettiin 28-ryhmän perässä. Pari kuuroa oli jo aiemmin ja ukkosen jyrinää kuului, mutta Paippisten kohdalla alkoi tulla ensimmäisen kerran vettä kunnolla.

    Ilmeisesti porukkaan iski massaväsymystä samalla koska huomasin valuvani kohti letkan kärkeä. Kun olo oli tuore niin lähdin Nikkilän jälkeen irti tavoitteena ajaa 29 kiinni. Yllätyksekseni perään lähti toinenkin kuski ja vuorovedoin oli mukava ajaa kiinni vuorovedoin. Letka olikin juuri jatkamassa Palmenilta ja jatkoin sen mukana. Yllätyksekseni ryhmässä oli pari polkijaa Hepo-nauhalla: Yksi oli tiputtautunut "30+" -vauhdista kun se oli ajanut enemmänkin 35+ ja toinen oli meidän alkuperäisestä 28-ryhmästä joka oli lähtenyt speksin mukaan tauolta 29:n mukana mutta luullut että me muut olimme jo lähteneet.

    Tattarisuon tienoilla kovassa sateessa oli kaksi kasaa. Alamäki, aivan tuore asfaltti ja kaikista pahimpana vastamaalatut suojatien raidat yms. Kukaan ei onneksi vaikuttaut loukkaantuneen pahasti ja huonomminkin olisi voinut käydä jos letka olisi valunut vauhdilla päälle.

    Edit: Loppuaika 04:53 laskien lähtöviivan ylityksestä. 28 ei tullut paljoa perässä, varmasti meni silläkin alle 5 tuntia.

  12. #2052
    Voi vitsi että harmittaa keskeyttäminen... Jotenkin oli tosi hyvävoimainen olo. Onnea teille hienosta saavutuksesta!

  13. #2053
    Liittynyt
    05/2013
    Paikkakunta
    Helsinki
    Viestit
    27
    Tärkein meinasi unohtoa: Kiitos teille kaikille. Ajatte tosi hyvin ja ajatuksella. Tämä unohtuu välillä kun muistuttelee keskiviikkolenkkien puuttuvista käsimerkeistä. Nyt kun ajoi letkassa jossa KUKAAN ei näytä muuta kuin kättä ylös ja sitäkin harvoin, niin muistaa taas miten laadukkaita ja turvallisia meidän normilenkit on.

  14. #2054
    Liittynyt
    08/2013
    Paikkakunta
    Pohjois Helsinki
    Viestit
    68
    30+ (6-8?) veteli pitkään vuorovedoin. Lepsämässä katsoin takana olevan joku 100 polkijaa, että ei sitä ihan itsekseen ajeltukaan.
    Koko reissun keskari 32,5 kmh ja aikaa kului rapiat 4:19

  15. #2055
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti mwf Katso viesti
    Nyt kun ajoi letkassa jossa KUKAAN ei näytä muuta kuin kättä ylös ja sitäkin harvoin, niin muistaa taas miten laadukkaita ja turvallisia meidän normilenkit on.
    Tämä todella oli asia mikä riepoi. Kahteen isoon kuoppaan ajoin, kun ei mitään varoituksia tullut. Toinen merkille pantava asia oli, että oman linjan pitäminen oli monesti mahdotonta. Tuli toisinaan pakottava tarve päästä muutamasta sählääjästä ohi. Outoa oli myös, kun sipanneet ajoivat keskellä kaistaa ja ryhmä joutui ohittelemaan oikealta ja vasemmalta.. Pariin kertaan kävi mielessä ruveta karjumaan parijonoa, mutta itsetunto ei riittänyt. Noihin nopeusryhmiin tarvittaisiin kurinpitäjiä!

    entistä enemmän olen sillä kannalla, että TdH pitää ajaa omassa pienemmässä porukassa, mutta eihän se helppoa ole, kun vaatii niin paljon itsehillintää jättää hajurako edellä menevään nopeusryhmään.

  16. #2056
    Vantaankoskella 7 minuuttia myöhässä kaksi ajajaa. Lähdin tempoamaan kiinni vanhaa Hämeenlinnantietä oikoen, mutta en tavoittanut edes hitaampaa ennen Lopentietä. Toinen lähti ajamaan vastaan Klaukkalaan. Otan opiksi ja yritän olla ajoissa..

    Tämä tarjosikin hyvän tilaisuuden mennä kannustamaan TdH-ajajia Hepo-nauhojakin näkyi ennen 30-ryhmää.

  17. #2057
    Liittynyt
    10/2006
    Paikkakunta
    Töyrynummi
    Viestit
    4.233
    Lähdimme poikkeuksellisen täsmällisesti eli 11.02. Nopeampi ryhmä ajoi ainakin Hämeenlinnantielle saakka 34 km/h, joten olisi siinä ollut oikoreittiäkin aikamoinen tempo.
    10k-kerhon jäsen

  18. #2058
    Liittynyt
    04/2014
    Paikkakunta
    Helsinki
    Viestit
    189

    Hepo 30+ TdH:ssa

    Lainaus Alkujaan tämän lähetti Newbie Katso viesti
    30+ (6-8?) veteli pitkään vuorovedoin. Lepsämässä katsoin takana olevan joku 100 polkijaa, että ei sitä ihan itsekseen ajeltukaan.
    Koko reissun keskari 32,5 kmh ja aikaa kului rapiat 4:19
    Tuo vuoroveto toimi pääosin HEPOlaisten voimin kohtalaisesti jonnekin 60-70 km:iin, mutta pelkästään tuolle määrälle (ja ainakin mun kunnolle) se alkoi käydä raskaaksi. Sen jälkeen tuli kärkeen vähitellen mukaan muitakin (kuin HEPOn) vetäjiä. HEPO-kuvio repesi, mutta päästiin minusta lopulta kuitenkin aika hyvässä järjestyksessä maaliin asti sellaisessa 15-20 kuskin joukossa 4.20 pintaan tai vähän yli. Kiitos mukana olleille HEPOlaisille.
    t. Vesa

  19. #2059
    Tänään kävin hakemassa uudet ketjut ja takapakan. Keskiviikkona saan ne asennettua paikalleen, joten ehkäpä yritän keskiviikon lenkille mukaan, jos vaan saan taltutettua nämä lievät vilustumisen oireet ja jos säätiedotusten uhkaukset sadekelistä eivät toteudu.

  20. #2060
    Liittynyt
    06/2009
    Paikkakunta
    Helsinki
    Viestit
    2.053
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti kaarakka Katso viesti
    Tuo vuoroveto toimi pääosin HEPOlaisten voimin kohtalaisesti jonnekin 60-70 km:iin, mutta pelkästään tuolle määrälle (ja ainakin mun kunnolle) se alkoi käydä raskaaksi. Sen jälkeen tuli kärkeen vähitellen mukaan muitakin (kuin HEPOn) vetäjiä. HEPO-kuvio repesi, mutta päästiin minusta lopulta kuitenkin aika hyvässä järjestyksessä maaliin asti sellaisessa 15-20 kuskin joukossa 4.20 pintaan tai vähän yli. Kiitos mukana olleille HEPOlaisille.
    t. Vesa
    Olin mukana tässä porukassa siihen asti kunnes pysähdyin 3. huoltopisteelle ja totesimme parin muun HePolaisen kanssa että kaikki muut jatkoivat pysähtymättä. Tipahdin tämän arviolta +100-päisen joukon kyydistä, mutta pikkuhiljaa pääsin nousemaan kohti kärjessä ajaneita HePolaisia ja velodromille saavuin samaan aikaan isoimman osan kanssa. Kiitos minunkin puolestani koko porukalle, oli mukava reissu!
    -Heikki

  21. #2061
    Liittynyt
    04/2009
    Paikkakunta
    Helsinki
    Viestit
    310

    Tiistailenkki 1.9.

    Kenties viimeinen tiistailenkki lyhyissä vermeissä ja ilman valoja luvassa. Viikon paras sääkin saattaapi olla....
    Nopea (=jatkuva) telaketju jo vakioreitillä. Speksi jossain 32-35 km/h (sunnuntai painanee monella; mun 250km painaa lyijyn lailla).
    70km,
    reitti linkin takana
    Tarvittaessa tehdään useampia ryhmiä.

    Huom! Jos jollakulla on parempi vaihtehto (ajotapa ja/tai reitti) niin mun ehdotus väistyy!

  22. #2062
    Liittynyt
    04/2009
    Paikkakunta
    Helsinki
    Viestit
    310
    Tiistailenkillä oli 10 polkijaa. Kiitos lenkkiseuralle!
    Speksiksi sovittiin 32-33 km/h, mutta mentiin pahasti yli. 35.3km/h mentiin mun Garminaattorin mukaan. Onneksi kaikki pysyivät mukana ainakin loppukiriin saakka.
    Varsin mukavasti pyöri hyrrä, joskin aika pitkiä rakoja välillä jäi, koska muutama kuski taisi haluta lähteä varsin myöhään nopeampaan jonoon. Minulla painoi vielä sunnuntain 250km (oma pikkuporukan lenkki). Ja kenties edellisen viikon perusteellinen Wining & Dining :-). Niinpä keskisyke oli peräti 147, vaikka keskiteho oli 183W ja NP 219W. Mun datat tästä.

    Ensi viikolla valot ovat ainakin kotimatkalla tarpeen, jos ei tehdä lyhyempää ajoa. Tänään aurinko laski Helsingissä 20.26, ensi viikolla jo 20.04. Noin 45 minuuttia sen jälkeen on hämärää.
    JiiTee muokkasi tätä : 01.09.2015 at 23.50 Syy: Poistettu puppu loppuneesta anturin paristosta; näköjään oli mittaillut :-)

  23. #2063
    Liittynyt
    07/2002
    Paikkakunta
    Käpylä
    Viestit
    2.052
    Katselin sääennustetta sillä silmällä, että Kuninkaanmäen lenkillä ei todennäköisesti juuri kastu, eli tulossa ollaan -- toivottavasti joku muukin! Voin tarvittaessa vetää jonkun nopeamman ryhmän. Valot kannattaa jo ottaa mukaan, sillä näin harmaalla kelillä hämärää tulee jo kahdeksalta.
    Reaktor Stanga Racing | #fillarifoorumi @ IRCnet

  24. #2064
    Liittynyt
    05/2015
    Paikkakunta
    Kerava
    Viestit
    127
    Aika ja paikka edelleen sama? Siis klo 18:40 Kuninkaanmäestä..Ei vielä vaihdettu lähtöpaikkaa?

    Tulossa ollaan

    Edit klo 17:49: Ainakin Keravalla sataa jo sen verran että nyt lenkki jää väliin. Sori.
    MarkoM muokkasi tätä : 02.09.2015 at 17.50

  25. #2065
    Liittynyt
    05/2013
    Paikkakunta
    Helsinki
    Viestit
    27
    Kai tuolla sataa sen verran vähän että pistän lokarin ja lamput kiinni fillariin ja suuntaan Kuninkaanmäkeen. ~ 30:een ainakin yksi kuski siis.

    Sent from my SM-G900F using Tapatalk

  26. #2066
    Liittynyt
    01/2008
    Paikkakunta
    Helsinki
    Viestit
    22
    Kuninkaanmäenlenkille lähtijöille tiedoksi/varoitukseksi. Se kohta, missä Vanha Porvoontie kääntyy oikealle alamäen jälkeen ja lähtee kohti Palmenin kyläkauppaa, käännös on nyt vaarallinen. Ajoin siitä autolla ohi ja mutkassa on paljon soraa ym ja väylä oikealle on jyrkentynyt ja kaventunut, eli kannattaa himmata ajoissa ennen käännöstä!

    Risteyksessä/käänöksessä on tehty jotakin maakaivuu- ym töitä.

  27. #2067
    ketti Guest
    Risteysjärjestely on muutettu 1940-luvun lehmäpolkupohjaisista standardeista lähemmäksi nykypäivää. Ajoin fillarilla tänään, tosin ajoin mennessä suoraan ja tullessa Nikkilän suunnasta, ei jäänyt hiekkoja mieleen joten lienee ainakin jossain määrin siivottu.

    Eikö tuosta ajanut vastasuuntaan koko TdH onnellisesti?

    Tosin tuo paikka ihan odottaa pimeäaikana vanhasta muistista oikealle kääntyessään oikaisevaa autoilijaa, heijastimia en muista siinä pehmeän näköisen alueen reunassa nähneeni. Saattaa karvanoppateinibemu lippalakkikuskeineen olla tiukasti kurassa kiinni.
    ketti muokkasi tätä : 02.09.2015 at 18.23

  28. #2068
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti ketti Katso viesti
    Saattaa karvanoppateinibemu lippalakkikuskeineen olla tiukasti kurassa kiinni.
    Äärilaidat samassa paketissa! Minulle lippalakkikuski on yhtäkuin viriileimmät päivänsä nähnyt ylivarovainen papparainen. Tommoinen jos ajelee karvanoppateinibemua niin kyllä siitä riemu repeäisi! Tosin, voihan se olla että lippalakkisetä on nuorena miehenä ostanut ko. bemun tuliteränä ja pitänyt kuin kukkaa kämmenellä.

    No mutta joo, nyt on uudet ketjut ja takapakka pyörässä kiinni. Sadesää kuitenkin sai mielen muuttumaan, joten lenkki sai tänään jäädä. Hitto kun tää syksy pimeine iltoineen pukkaa päälle nopeasti...

  29. #2069
    Liittynyt
    09/2015
    Viestit
    189
    Lippalakkikuski mainittu - lisää aiheesta taaempana(!)

    Kuninkaanmäessä oli kevyessä sateessa 5 kuskia. Rale lähti tekemän omaa vauhtia lenkkiä (näin kuulin) ja me loput 4 lähdimme speksillä 32 kun allekirjoittanut esitti mutuna että ~ 30km/h voisi olla sopiva. Tarkoitus oli vain peesailla, mutta kun Jokivarrentie lähestyi ja tuntui ihan hyvältä niin liityin mukaan vetovuoroihin. Kiersimme koko reitin Boxin ja Immersbyntien kautta ja ainakin omasta mielestä oli hyvä lenkki sateesta huolimatta.

    Sitten ne lippalakkikuskit.. Immersbyntien mäkiosuudella oli kolme teiniä (?) vissiin kokeilemassa rajojaan, päässä lippis ja alla hybridiä/maastopyörää. Aika riskikkään näköistä oli meno, kun en meinannt päästä ohi kun vetivät mutkissa surutta ihan vastaantulevien kaistalla. Onneksi ketään ei tullut vastaan ja ohikin pääsi lopulta.

    Porvoontiellä keskari näytti 34.2km/h. Kiitos erityisesti Prologi-paitaiselle kuskille joka veti vajaa 10 minuuttia kerralla vauhdilla 38-44km/h, peesissä oli yllättävän helppo olla ja samalla sai lisämotivaatiota talviharjoitteluun, jos vaikka niillä avuilla jaksaisi ensi kaudella polkea lähempänä noita ryhmiä.

    PS: vaihdoin vähän käytettyä nimimerkkiäni nimikirjaimista johonkin kuvaavampaan, kun TdH:ssa viimeksi sain kiitosta pituuden ja pystyhkön ajoasennon tarjoamasta tuulensuojasta

    PPS: Se Vanhan Porvootien risteys on todellakin paljon kapeampi kuin ennen ja vielä tekee mutkan katsottuna Kuninkaanmäestä päin. Kannattaa hidastaa kunnolla tai kääntyä isolla kaarella.

    PPPS: 34-vauhdilla alkoi hämärtymään ajaessa Immersbyntieltä kohti Itäkeskusta. Ensi viikolla on varmaan jo hämärää Immersbyntiellä, jos lähtee 18:40 ja kiertää sitä kautta. Lamput mukaan!
    Teltta muokkasi tätä : 02.09.2015 at 22.08 Syy: PPPPPPS

  30. #2070
    Liittynyt
    08/2011
    Paikkakunta
    Paloheinä, Helsinki
    Viestit
    134
    Lähden perjantaina 4.9. klo 10 - 11 ( tarkempi aika voidaan sopia jos lähtijöitä löytyy) Vantaankoskelta Roosaan kahville. Jos löytyy seuraa vauhti voisi olla n. 30 km/t. Matka on n. 80 km ja reittitiedot ohessa http://ridewithgps.com/routes/8327959

Kirjanmerkit

Viestin säännöt

  • Käyttäjä ei voi aloittaa uusia viestiketjuja
  • Käyttäjä ei voi vastata viesteihin
  • Käyttäjä ei voi liittää liitetiedostoja
  • Käyttäjä ei voi muokata viestejään
  •