GC 80mm takana testattu. Keli suht kuiva. Kerran meinas tulla OTB mettä jyrkähkössä ylämäessä, kun kumi sutas limasesta, kuorettomasta, ranteenpaksuisesta puusta, kun ajoin putkelta. Eli lupaukset piti. Ärsyttävin piirre kumissa on jurnutus, kun se joustaa löysähköillä 0.35bar paineilla, muuten se rullailee ihan kivasti ja mahtuu pyörimään Muklukin perässä kivasti. Koko fiilis on aikalailla 4" ja 4.8" välistä.
Antaahan se vähän erilaista pitoa jyrkkiin mäkiin ja jarruun, kuin Mammoth. Testit taka päässä jatkuu, eteen nuo tuskin eksyy kumpanenkaan. 4" JJ vähän testanneena ja sivusta seuranneena olis ehken minun suosikki suvikumit Snake kyljillä taakse ja eteen iso.
GC= sivuheittoa jonkusen verran vaikka on kunnolla vanteella. Kapee peräisissä ottaa pattiin noi vipottavat kumit, kun muutenkaan ei ole liikaa tilaa, no tuo pyörii vielä huoletta. Budissani on heittoa myös, se oli jo liikaa ja otti ketjuun kiinni. Suorana olis juts mahtunut.
Kirjanmerkit