Lainaus Alkujaan tämän lähetti MTBwannabe Katso viesti

Btw, näin muuten jäähallilla äsken luisteluissa sen koskin toisen endurotykin. Paljon on kuulemma treenattu, viikon päästä Saksaan treenaamaan ja sieltä Ranskaan? ekoihin enskakisoihin. Taitaa kirjoittamalla kuulostaa paljon vakavammalta kuin luonnossa Unohdinkin kysyä onko love-polku raivattu jo kuntoon...... Hitto.
Nyt tais MTBW:n rintakehän kipu säteillä päähän tai päiväinen lenkki hapottaa vielä kuin Heikkistä konsanaan, sen verran meni nyt pieleen... =) Enemmän olen treenannut, en paljoa. Iso ero. Pääsiäisen jälkeen menen ystävän luokse Saksaan ja sieltä kisareissulle Ranskan puolelle Cannondale Enduro Tour:in Dabon osakilpailuun. Vakavaa on vasta kun on 5 sekuntia starttiin.

Pari viikkoa sitten tarvoin love-polun moottorisahan kanssa läpi, mutta siististi oli jätetty polku murjomatta, eikä tarvinnut sahaa nykiä käyntiin. Joku siellä oli jo kerennyt muutamat rangat korjaamaan polulta pois. Voisikin nyt käydä käveleen sen läpi ja katsoa mikä on lumitilanne.