Mulla on mtbr.com foorumi sellanen että kun klikkaa uusin viesti -linkkiä niin se heittää aina viestiketjun ensimmäiseen viestiin. Aika nihkeetä, mutta näillä mennään. Omalla kohdalla tää fillarifoorumi toimii siinä mielessä paremmin.
Tämä saitti kusee kyllä jo niin pahasti että kannattaisi vetää offlineen. Mietityttää lähinnä käyttäjien tietoturva. Tulee niin paljon db-erroria että tulee mieleen että jos tota kantaa pääsee suoraan lukemaan muut kuin kenen pitäisi.
Joo ei tämä nyt toimi kyllä ihan niinkuin pitäisi. Erroria pukkaa jokaisesta postista ja silti menee perille, muttei nosta välttämättä ketjua ylös.
Data-paskaa pukkaa wintoosalla mutta viestit jää johonkin??? ja mozillan kautta näyttää että viestit on menny perille...on tää *prkl* ihmeellistä!!!
ehkä ajoin,ehkä en....
Pahat sedät 50/60
Voisin koittaa kääntää tämän foorumin phpbb:hen, smf:ään tai muuhun open source -alustaan, olisi sääli kadottaa näin mahtava tietopankki. Olen työkseni tehnyt kaikenlaisia tietokantojen elvytyksiä ja konversioita järjestelmistä toiseen. Pitää soittaa maanantaina F-lehden toimitukseen, josko heitä kiinostaisi tämäntyylinen ratkaisu.
Ihan vitsi nykyisellään tämä foorumi...Sääli jos tätä ei saada toimimaan![]()
Pystyisikö ylläpito katsomaan, että mikähän tuossa Keski-Uudenmaan kuvarastien ketjussa jojottaa? Tapatalkilla näkyy monia viestejä, jotka ei näy webissä. Nörttiarvaus on, että siellä oli juuri sivun vaihto (33 -> 34) kun foorumilla oli tietokantaongelmia, ja siksi niitä uusia viestejä ei pääse lukemaan.
Tommi Vainikainen, fietser & wielrenner
Ei näemmä päivity uudet viestit ostikoihin ja uusimmat topikit ei siten järjestäydy oikein viimesimpien viestien mukaan. Samaa vikaa tais olla viimeksi kk sitten. Käyttiksenä Chrome ja 3:lla eri koneella kokeiltu.
Edit. Ja viestin lähetys pukkaa database-erroria vaikka viesti todellisuudessa lähteekin...
Ei riemulla rajaa kun SuperMörrillä ajaa!
Voi v*ttu nyt taas.
Eiköhän muotipoliisi-asioissa päde sama kuin työmatkatemmon sääntöjen tulkinnassa, eli jos täytyy kysyä niin olet todennäköisesti hävinnyt.
Huoltoajo tapahtuu kuulemma tulevana yönä, näin mulle vastattiin sähköpostilla.
Pinna löystyy kun ketju kiristyy.
Sitä kyllä sopii ihmetellä.
Oikeasti tämä on "ylläpito ei tiedota" -aihe
-L.
Pervitiiniä, hota-pulveria ja lobotomiaa
Nytkin voisi tiedottaa miksei edelleenkään toimi ja milloin on seuraava yritys saada kuntoon
Nomutta... jos Satusetä kyselis spostilla ja kertois täällä![]()
"Hyvin" toimi huoltoajot yöllä, jos niitä koskaan edes ajettiin... Yhtäsekaisin vielä mitä eilenkin. Great. Ja jos jonkun huoltoajon olisi syytä korjata tilanne, voisiko ko ajon pistää vaikka joka viikko menemään vaikka tyyliin su-ma yönä kello 00-03 tms niin ei menis edes ruvelle tämä? Ilmeisesti ei voi. :/
Huoltoa ei tehty viime yönä kuten kaikki varmaan huomasi, Nebula on aikatauluttanut se ens yöksi, näin kerrottiin s-postilla.
Pinna löystyy kun ketju kiristyy.
Eikö tuota ¤%&#%#%¤ Nebulaa voisi heivata mäkeen ja laittaa putiikin pystyyn ihan jonnekin muualle? Mikä tahansa muu palvelu jos näin perseestä homma toimii niin eihän tämmöstä pitkään kukaan katsoisi.
HC on ylläpidon salainen äänitorvi näköjään kun he ei itse viitti tulla tänne kertomaan missä mennään. Kiitos siitä!
VesaP muokkasi tätä : 21.08.2014 at 15.46
Kuka tätä foorumia moderoi ja missä viestien poistamisesta voi keskustella? Ihan asialinjalla ollaan.
^
Taisit rikkoa foorumilla olevaa mainostuskieltoa. Tai sitten tietokantaongelmat on vieny sun domain-mainokses.
I don't want to break these chains
Aistin ylläolevasta asenteellisuutta, mutta kiitos kuitenkin vastauksesta.
^ tarkennuksena vielä ettei mulla ole tämän foorumin ylläpitoon mitään sidettä. Kuhan puskista huutelen.
I don't want to break these chains
- EI, se ei ole optinen harha - se näyttää siltä
- EI, se ei ole epäselvästi sanottu - se kuullostaa sitä
- Tunne Todellisuus - Kosketa Maailmakaikkeutta
Jos työpaikkailmoituksissa kaupittelee liiketoimintaa, niin kyseisen viestin poistamisessa ei luulisi olevan mitään kyseltävää.
IE11:lla ainakin tökkii kirjoittaminen, teksti ei ilmesty kokonaisena. Copy-Paste notepädistä ei myöskään toimi ollenkaan. Onko tämä joku tiedossa oleva vika IE:llä?
https://www.facebook.com/groups/110730039321174/ <- PK-seudun vapaamieliset pyöräilijät, joini mukaan!
Hmm, compatibility modeen lisääminen tais auttaa...
https://www.facebook.com/groups/110730039321174/ <- PK-seudun vapaamieliset pyöräilijät, joini mukaan!
Kirjanmerkit