Edu osaatko arvioida Chromecastin toimivuuden sulavuutta/helppoutta? Lähinnä toimiiko Eurosportti ko. laitteella kuinka sulavasti pc:n ja telkkarin välil?
Edu osaatko arvioida Chromecastin toimivuuden sulavuutta/helppoutta? Lähinnä toimiiko Eurosportti ko. laitteella kuinka sulavasti pc:n ja telkkarin välil?
chrome on ainoa missä tuo toimii ylipäätänsä... lisää ot'ta, tapatalkilla foorumin käyttö on nykyään ihan peestä, ei toimi.
"Ainoa treeni mitä kadut on se, jota et tehnyt." -Michael Jordan
Joo, käyttökohteet Chromecastilla on kännykkä/tabletti ja youtube/muu tuettu sovellus sekä sitten tietokoneella Chrome selaimesta yksittäinen tabi siirrettynä telkkariin. PC:llä selaimen tabissa voi pyöriä videota tai fillarifoorumi tai vaikka twitter feediSen verran testasin, että muutama nettivideopalvelu toimi ihan ok - katsomo.fi ei ollenkaan. Varmuuskopioitu Game of Thrones HD-resoluutiolla pyöri hyvin.
Testailen lisää kun taas kotona jaksaa tietokoneen käynnistää.
that's life, tough but unfair
https://www.tawastcc.com
https://twitter.com/evarjus
Maantielenkille lähtijöitä torstaina 18:00 puomilta?
Tavoite peekoo vauhtia auringonpaisteessa tunti tai pari.![]()
Tänään TCC:n keskiviikkolenkki ajettiin Katuman ympäri, hieman sateen liukastamilla poluilla kuuden hengen voimin http://connect.garmin.com/activity/504274536.
Olihan hienot kisat tänään Aulangolla, lämpöä riitti, reitti oli hieno ja polut mahtavassa kunnossa. Tässä oma kisadata http://connect.garmin.com/activity/506017728, paljoa enempää ei olisi pystynyt parantamaan HR Avg 168, anakynnys on 169. Toisen kierroksen alussa putosi toinen juomapulloista, mutta onneksi reitin varrella oli reilusti huoltopisteitä ja selvisin maaliin asti ilman lämpöhalvausta, kiitos huollolle!
Markus on tänä keväänä keskittynyt näköjään maisemien katseluun , kun ei kisoissa ole näkynyt ja nyt se oli huokutellut Olmin samaan puuhaan.
-MSa- muokkasi tätä : 24.05.2014 at 21.35
Kyllä kannatti osallistua. Kivaa oli ja ainoa mikä aavistuksen harmitti oli kun ensimmäisellä polulla jono ei liikkunut mihinkään no itseänihän siitä saa syyttää mitäs lähdin perältä. Muuten oli oikein mukavaa ajella reitti läpi. Polut oli kuivuneet siihen malliin, että kaikki paikat pääsin ajamalla läpi poislukien ne pari lyhyttä mutta jyrkkää nousua.
Lämpötila oli näin äkkiseltään aika lämmin ja totumattomalle aika raskasta. Mutta ei saa valittaa kun kohta jäähtyy ja joutuu pitkissä ajovermeissä ajelemaan....
Toivottavasti ensi vuonna on sama tapahtuma uudestaan kun jäi vähän hampaankoloon pienen pieniä tulostavoitteita
Sent from my iPad using Tapatalk HD
Tulee lämmin päivä, oisko ketään tänään sunnuntai ajelulle asfaltilla? Mikäli lähtisin yksin niin varmaankin suuntaisin Valkeakosken kierrokselle hitaasti, ihan vain satulakuolemaa etsimään.. mutta mulle saa ehdotella, olen aika avoin kaikelle :P
Edit, lähdenkin tässä nopeutetulla aikataululla, puomilla klo 09
Edit edit, mun tuurilla mahtui valkeakosken kiekalle pari kertaa ukkossade, aika liotettu olo.
jartsuli muokkasi tätä : 25.05.2014 at 14.32
"Ainoa treeni mitä kadut on se, jota et tehnyt." -Michael Jordan
Heh, hyvä havainto... Ollin sai kyllä helposti puhuttua siihen katseluosastoon... Enemmän taidettiin kyllä kisojen katselun sijaan vinoilla toisillemme.
Ja mitä kisojen ajamiseen tulee, niin ehkä vähän myöhemmin. Maaliskuussa oon ajanut viimeksi pyörällä ja ensi viikolla seuraavan kerran. Tuossa välissä tuli käytyä peräti kolmessa leikkauksessa. Mutta mies alkaa kyllä nyt olla kunnossa vaan ei kyllä minkäänlaisessa iskussa. Alkuun pääsee vain lyhyille lenkeille, mutta ehkäpä se kunto alkaa jossain vaiheessa löytyä. Toivottavasti.
Joo jotain tämän tyylistä epäilinkin. Nyt vaan kuntoutukset kunnolla ja maltilla, sitten kovalla sykkellä loppu kesän karkeloihin.
Outo kesä. Ei ole edes kesäkuu ja ajokalusto on myyty, tietysti Trekki jäi talliin..uusia tuulia odotellessa..![]()
Kait sää oot jo tilannut jotain uutta tilalle?
En ihan vielä..pitää nostaa kuume ensin tarpeeks kovaks![]()
Mää voin hyvästä syystä luopua maasturista niin ehkä voisi sitten hommaa paremman![]()
Moro, ajelen ensi viikon lauantaina 200 km Brevetin Tampereelta Pälkäneen ja Aulangon kautta Hämeenlinnaan, josta Valkeakosken kautta takaisin. Lähden yöllä, ja tavoitteenani on kääntyä Tiiriön ABC:ltä tauon jälkeen klo 8 takaisin kohti Tamperetta. Tuossa kohtaa voisi lenkkiseura olla ihan kohdillaan, joten mikäli tsemppaajia löytyy niin messiin saa lyöttäytyävauhti ei tuossa vaiheessa varmaan ole mitään kummoista..
Mjaha. Liityinpä sit isopyörästen tiimiin vaikka kaikenlaisia endurolelujaki oli houkuttiminaSpecialized crave sitä ilmesty ajoon...
Sunnuntaina maastoilua? Ehdottakaa aikaa..
that's life, tough but unfair
https://www.tawastcc.com
https://twitter.com/evarjus
Jo vain kelpaa maastolenkki. Aikataulu on vielä avoin.....
Toivotaan, että kassukin pääsee niin voidaan rikk siis ihastella uutta kalustoa
Sent from my iPad using Tapatalk HD
Eei sitä rikki saa. Toivottavastipitää katsoa huomenna kunhan saa anoppilan nurmikot ajettua jne...
Oisko klo 14? Linnavuorelle
that's life, tough but unfair
https://www.tawastcc.com
https://twitter.com/evarjus
Ei ehdi. Aikasintaan 18.00. Voipi olla että käyn taas sen 10km aulangolla kun tulee niin myöhää kotiiin![]()
Lähetään klo 14. Linnavuori käy hyvin ellei kukaan keksi parempaa
Sent from my iPad using Tapatalk HD
Lähdetään kahdelta puomilta.
that's life, tough but unfair
https://www.tawastcc.com
https://twitter.com/evarjus
Oliskos maantielle lähtijöitä sunnuntaina n klo 12 3-4 tuntia jos jaksaa.... keli vois olla vaihteeksi ihan hyvä.
Tänään kuudelta Vaakunan rannasta maastoon.
that's life, tough but unfair
https://www.tawastcc.com
https://twitter.com/evarjus
Tietääkö kukaan, että pääseekö Vanajan ympäri kätevästi maantiepyörällä? Tiet 3071 ja 3073 taitavat olla soralla, jotka olisivat houkutelleet kovasti.
Mikäs on tämän alueen 100km-klassikko? Suositelkaahan mieluista satasen lenkkiä! Ei haittaa, jos menee kympin tai pari ylikin.
http://ollimiettinen.blogspot.com/
Tarinaa urheilijan elämästä, kisoista, harjoittelusta ja tietenkin fillareista.
Kirjanmerkit