Lainaus Alkujaan tämän lähetti vuohi Katso viesti
Mountainkingit on kyllä hyvät kompromissi renkaat, menin vaan myymään prkl ainoan parini vanhan pyörän mukana...

Mulla on mennyt syksyn märät kelit ardentit edessä ja takana, takana tosin väärin päin parhaan vetopidon saamiseksi. Märkään juurakkoon 2.4'' ardentti jollain 1.5bar paineilla on paras eturengas mitä itse olen kokeillut.
edit: tai onhan tuolla noita vanhan mallin vuorikunkkuja vissiin kaksi paria, mutta ne ovat niin hyvät talvirenkaat ettei niitä viitsi kesällä ajaa loppuun
Hyvä kuulla tuo. ettet vaan oo ajanyt ST.llä tai jolla 3C mallilla. Vitsiv kun noissqa on niin ohuet kyljet ,ettei niitä uskalla hissihommissa kokeillakkaan.
Noh.m Sitä varten on Kaiser projekt.
Vanhan mallin MK:tm on kyllä todella hyvät talvikumit. Minusta jopa paremmat kun nokian legendaariset nbx:T