ElectrobikeMPMessutGarminGiant
Näyttää tulokset 1 - 30 / 6509

Aihe: Tahko lähestyy...Oletko valmis.

Hybrid View

Edellinen viesti Edellinen viesti   Seuraava viesti Seuraava viesti
  1. #1
    Liittynyt
    10/1999
    Paikkakunta
    Valkeakoski
    Viestit
    2.011
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti p-olkisin Katso viesti
    Ehdotan että reitti vedetään metsästä polkuja pitkin alas. Jos ei ole polkua niin sellainen pitää tehdä. Jos tulee vaikeita kohtia niin niihin kiertolinjat.
    Samaa mieltä. Loistavasti toimi kaikki taas, ja kiitokset siitä, mutta nykyinen loppulasku ei ole hyvä. Taitavien ajajien mielestä "hyvä mäki hukataan ajamalla se suoraan alas", ja aloittelijoille se on yksinkertaisesti liian vaarallinen. Jos muuta reittiä ei löydy, niin voisihan siihen rinteeseen rakentaa serpentiinireitin Lontoon olympialaisten tyyliin.


  2. #2
    Liittynyt
    04/2007
    Paikkakunta
    Lempäälä
    Viestit
    2.187
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti Aki Korpela Katso viesti
    Samaa mieltä. Loistavasti toimi kaikki taas, ja kiitokset siitä, mutta nykyinen loppulasku ei ole hyvä.
    Täytyy kyllä kompata Akia. Kokeneille ajajille tuo on ihan ok, mutta siltikin voi mennä kiireessä riskirajoilla. Lyhyttä matkaa on ajamassa aloittelijoita ja nuoria joille tuo ei todellakaan ole ok.
    znood muokkasi tätä : 02.07.2013 at 02.05
    Vanha mutta lihava.

Aiheen tagit

Kirjanmerkit

Viestin säännöt

  • Käyttäjä ei voi aloittaa uusia viestiketjuja
  • Käyttäjä ei voi vastata viesteihin
  • Käyttäjä ei voi liittää liitetiedostoja
  • Käyttäjä ei voi muokata viestejään
  •