sunnuntaina 18 km luisteluhiihtoa
sunnuntaina 18 km luisteluhiihtoa
Lauantaina Latokasken kuntoradalla - kauden avaus - ja mahdollisesti myös lopetus.
Vapaalla tyylillä räpiskelyä - 5 kilsaa sujui, sitten alkoi hämäämään liiaksi huono pohja, eli potku luisti alta jollei luistellut toinen suksi pertsaladun sauvapehmeiköllä. Ja sitten alkoi liikaa miettimään touhua, ja säätämään löysää monoa ja pakka hajosi, ja mies väsyi, ja pertsa-rouvat meni ylämäessä ohi, ja alko nyppimään... kyllä mä taidan vaihtaa perinteiseen - jollei tällä viikolla saa hommasta jotenkin kiinni.
Eli tunti ja 10,4 kilsaa... samaa vauhtia kuin juostessa, liki. Pöh.
-E
p.s. Eli hyvä Fischerin luistelusetti myynnissä - paketti sauvoineen maksoi vuosi sitten joku 360€.... tarjoa yli 200 ja saat kamat! (mono vissiinkin 42,5, suksi 178 senttiselle....)
Got to have Nerve in forest!
27 km pertsaa hienossa kelissä.. Tuntia myöhemmin meinasi selkä krampata kaupassa, olisi pitänyt vissiin ottaa ostoskori kumpaankin käteen ja täyttää tasaisesti.
My brain is stuck from shooting glue
I'm not sorry for the things I do
Carbona not glue
Tänään kävin muutaman kilometrin hiihtelemässä.
Tänään Leppävaaran kuntorataa reilu 30km vapaalla tyylillä.
Pertsaa Haksissa reilu 17km. Otsalamppu olisi pitänyt olla mukana, kun pimeitä latuja hiihtelin....
"Ei tarvitse tietää mihin on menossa, kun tietää mistä on tulossa" -Martti-
Äsken reilut pari tuntia luistelin lähilatuja. Yllättävän hyvä luisto.
Maanantaina 30km pertsaa, liekkö kevyt vaatetus liian pitkän juttutuokion kera vai mikä kun heti tuli flunssa. Nyt pakkolepo.
sunnuntaina, maanantaina, tiistaina ja tänään keskiviikkona. alkaa olla hyvä putki päällä!
Tänään alkuiltapäivästä 15 kilsaa pertsaa Keskuspuistossa
Ilo ilman pyörää on teeskentelyä..
Tänään 25kilsaa luistelua.
Just äsken nopean kybän ja aamusta jatketaan ,työmatkan merkeissä![]()
Läskillä on kerrankin hauskaa 😍
Päivällä parinkymmenen asteen pakkasessa 20 km pertsaa.
My brain is stuck from shooting glue
I'm not sorry for the things I do
Carbona not glue
Äsken iltalenkki lähiladuilla. Alkaa olla lauhempaa.
Viikko sitten, juuri ennen tätä pakkaskautta, tuli luisteltua tammikuun toinen 30 km vapaa, nyt kilsoja koossa 75, luulenpa että en saa 200 km täyteen ennenkuin rytkäsen 'traditioksi' tulleen 50 km vapaan tuossa 1,7 km tai 2,5 km lenkillä, joku ei tykkää moisesta ollenkaan, itse pidän koska pystyy tarkkailemaan nopeutta ja vaikka mikä katkeaminen kävisi niin aina jaksaa kierroksen loppuun.
Lauantaina kävin työntelemässä 10 kilsaa -22 asteessa. Piti kokeilla miltä tuntuu hiihtää noin kovassa pakkasessa. Jos vaikka Pirkkaan lyö tuollaisen kelin. Vaatetusta silmälläpitäen.
Eilen tunnin yrittelin Oittaalla. Ajatus oli hiihtää Matalajärven ja Bodomjärven kautta Pirttimäkeen... mutta p*skat siellä mitään latua ollut Marketanpuiston jälkeen
Käännyin takaisin ja Oittaalla totesin että onhan täällä liian kylmäkin. -23°C...
Aamusta töihin ja huomen aamulla taas kotiin...Hyvinkääläistä joukkoliikennettä ,toimii paremmin kuin VR![]()
Läskillä on kerrankin hauskaa 😍
Iltapäivällä pari tuntia Herttoniemeä, Myllypuroa ja Kivikkoa neidon kanssa luisuteltiin.
Juuri äsken kävin katsastamassa Keimolan 1, 2, 3 ja 5 km lenkit. Jännästi melkein yksin sai tuolla mennä; ei tullut yhtään ohitusta kumpaankaan suuntaan eikä muita oiken näkynytkään...
Team HHCK - Hills Hurt, Couches Kill...
hhck.suntuubi.com
Vähän kävin kiertämässä harjun latua ja juosten meno/paluu. Lopussa vielä parikymmentä minsaa lepposaa jutusteluhiihtoa yhden tutun kanssa.
Polku se on paikallaan polkeva polkukin... Aurora
Tänään kävin hiihtelemässä.
Minä kävin tänään. Pari tuntia luistelua.
Eilen 13 km pertsaa lämmittelyksi tämän päivän kaavaillulle 20-30 km lenkille.
My brain is stuck from shooting glue
I'm not sorry for the things I do
Carbona not glue
Eilen n. 150m. Ei kulukenu, käännyin takas..
"Lapasesta lähti..."
Eilen puoltoisttuntii tasuria.
If Jens Voigt was a country, his principle exports would be Pain, Suffering, and Agony.
Viime hiihtämisestä on todella kauan - kuinka monta kymmentä vuotta, en muista
Vajaa 28 km pertsaa upeassa kelissä. Meinasi lopussa vaan jalat krampata.
My brain is stuck from shooting glue
I'm not sorry for the things I do
Carbona not glue
Tänään kävin muutaman kilometrin hiihtelemässä.
Kirjanmerkit