Onko haittaa iskareille, jos säilytän täysjoustofillaria eturenkaasta olevaan seinäkoukkuun nostettuna?
Onko haittaa iskareille, jos säilytän täysjoustofillaria eturenkaasta olevaan seinäkoukkuun nostettuna?
- pyörä kulkee, kun sitä polkee -
Ei. Ja puuttuvat merkit.
Holokki auki ku H. Moilane.
Tänks! Kohta voip olla kuvaa pyörävarastosi-ketjussa![]()
- pyörä kulkee, kun sitä polkee -
Kumpi on kevyempää: titaani vai alumiini. Kokeilin tuossa kahta vastaavaa pulttia toinen titaania, toinen alumiinia ja alumiini vaikutti kevyemmältä (ei ollut puntaria).
Kiitos, stemmissä on teräs pultit mutta esim; satulatolpan klamppiin olisi tarkoitus laittaa alumiininen.
Juomapullon ruuvien paikalla on nylonia, kyllä luulisi 5mm pultin kestävän 6nm kiinnityksen klampissa ? Kun siihen ei välity kummiskaan mitään rasitetta.
Onko eteläisessä suomessa paikkaa tai tapahtumaa joka olisi vastaava röret rundille.
Itselläni ainakin olisi kiva päästä välillä sisätiloihin ajelemaan.
http://yle.fi/elavaarkisto/artikkelit/polkupyorailysta_pitaisi_muodostua_suomalainen_urh eilulaji_102121.html#media=102119
SRAM:n ainakin 10-rattaallisten ketjujen mukana tulee musta PowerLock-pikaliitin, jota ei ole tarkoitus irrottaa. Sen saa kuitenkin irrotettua, mutta onko ihmisillä tietoa, miten hyvin kyseinen liitin kestää sen jälkeen, kun se on kerran pihtien kanssa repinyt irti?
Joo tai vielä halvempi irrotettava KMC:n liitin toimii ihan hyvin ja on helppo irrottaa. En ole saanut yhtään rikki ja maksaa niin vähän että voi pitää aina pari mukanakin. Irrotettavalla liittimellä tulee ketjut putsailtua useammin (tästä on täällä ihan oma ketju)
Jari
Saakohan lokarin kiinnitykseen sopivia ruuveja jostain ostettua erikseen, vai pitääkö ruveta askartelemaan itse? Semmosia siis jossa on 2-3mm reikä toisessa päässä, ja kierteet ruuville toisessa. Koko lokarisettiä ei viittis yhden ruuvin hukkumisen takia ostaa. Jotain tämännäköistä siis: http://4.bp.blogspot.com/-FI4fCXDchf...ebolt-anno.jpg
Eivät ainakaan ole mitään standardikamaa. Tuollaisia saattaa löytyä jostakin fillariliikkeen miljoonalaatikosta.
Holokki auki ku H. Moilane.
Saiskohan vaijerin pikanipasta/vaijerinipasta muokattua tarvitsemasi.
Käypiköhän Ultegran polkimeen (tyyppimerkintä PD-6620) tuollainen Shimanon perusklossi (SPD-SL)?
Kiitos mk:lle pikaisesta (ja ytimekkään tiivistetystä) vastauksesta!
Ei voi käyttää ristiin.
Lennokkien työntötangoissa käytetään tällaisia. Huom lukitusmutterin sijasta käytetty vain lukituslevyä.
4-40 viitannee reiän kokoon, joka olisi näin ollen 2.54mm.
http://www.sabe.fi/hobby/index.php?p...d=WO1326009639
Tämän koosta ei hajua.
http://www.sabe.fi/hobby/index.php?p...d=WO1326009639
Onko polarin cs600:ssa myös intervalliharjoitusominaisuus.
[itse itselleni vastaten, on. Ja vielä melko monipuolinen]
mutanaama muokkasi tätä : 08.01.2012 at 19.11 Syy: Löytyi
Pelago myy Velo Orange lokareita ja sieltä saanee noita varaosina http://store.velo-orange.com/index.p...osed-type.html
"Kaikista seksuaalisista poikkeavuuksista siveys on kaikkein omituisin"
Anatole France
Käyttöpyörän lukko jäätyy näillä keleillä pihalla. Mitä ainetta lukkoon pitäisi töötätä tai mitä sille pitäisi tehdä ettei jäätyisi? En voi nytten säilyttää pyörää tuossa ulkosalla ja enkä voi lukita sitä kun jätän sen vaikkapa kaupan pihaan kun takaisin lähtiessä olisi lukko jäässä.
Respect is not given, it is taken.
Onko kukaan sattumoisin koittanut saada lake cycling:iin yhteyttä? Ei tunnu mistään löytyvän yhteystietoja. Yhden sähköpostiosotteen (lake@veltecsports.com) löysin, mutta kun koitin gmaililla viestiä laittaa virheilmoitusta vain pukkasi.
Juu-zo:
Pullo lukkosulaa takin taskuun varmuuden vuoksi
Kai se lukko pitäisi sulattaa, antaa kuivua kunnolla ja sitten jotain voiteluainetta sisään.
Huomenna lenkille...
Kai se pitää lukkosulaa käydä jostain metsästämästä. Ei taida ihan lähimmästä s-marketista löytyä.
Respect is not given, it is taken.
Kirjanmerkit