
Alkujaan tämän lähetti
Harkkari
Kiitos vastauksesta,
Lupinen lamput ja varusteet varmaan laatukamaa, mutta niin on hintakin, siksi etsiskelin jotain hieman edullisempaa, jota löytyikin jäljemmästä vinkistä. Vaikuttaa siltä, ettei vierailijoilla ole kokemuksia Open Lightin akuista, joten ne ainakin passaan. Vertailin noita järeämpiä paketteja, ja tulipa mieleen, että taidan kallistua useamman pikkuakun vaihtoehtoon. Tämä sksi, ettei tule pimeys kun on laittanut kaikki yhden akun varaan. Yksittäiset reissut eivät vältämättä kestä kuin pari tuntia, mutta kovassa pakkasessa tämä vaatii akulta jo noin 8Ah. Lisäksi ongelma, ettei akkuja pääse lataamaan pariin päivään. Eiköhän tämä tästä.
Tällä hetkellä ainaki saksalaisista nettikaupoista ja ehkä jopa CRCstäki sai Hopen Vision 4n vanhempaa mallia 199 euroa, sis. akun, kun se uusi malli on ny markkinoilla. Pitkä takuu ja laatukamaa, kaveri tilas tolla hintaa omansa.
http://www.bike-components.de/produc...ulassung-.html tossa, CRCssä ei ollu tolla hintaa.
Pikkulamppuja: Prismassa osu silmään et niillä on nyt paria mallia Led Lensereitä (Itiksen Prisma), sieltä pienemmästä päästä mu pyörätiekäyttöön riittäviä?
Anyone can do any amount of work provided it isn't the work she is supposed to be doing at the moment.
Kirjanmerkit