GarminElectrobikeHephaGiant
Sivu 9 / 40 EnsimmäinenEnsimmäinen ... 7 8 9 10 11 19 ... ViimeinenViimeinen
Näyttää tulokset 241 - 270 / 1172

Aihe: Hyvät tuubirenkaat

  1. #241
    Liittynyt
    04/2006
    Paikkakunta
    Tampere
    Viestit
    1.165
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti StePe Katso viesti
    Vittoria Corsalla tuo olisi normaalia, mutta Veloflexit (Carbon ja Extreme) ovat vajuneet vähän hitaammin. Yksi Carbon vajui ennen liimausta testatessa, mutta syynä oli tehtaalla löysäksi jätetty venttiili.
    No eipä hätiä enää. Kiristin laittamani venttiilin jatkeen sekä sielun, olivat vähän turhan löysällä. Aikaisin aamulla laitoin 10 baria sisään ja äsken kotiutuessa oli paineita vielä jäljellä n. 8 baria. Enpä tuon äskeisen 10 km työmatkan perusteella huomannut suurta eroa mukavuudessa ajellessa 8 barin paineilla, joten taidanpa lykätä vaan 10 sisään lenkille lähtiessä. Yllätyinpä todella kuinka hyvä tuo on ajaa kovillakin paineilla. Ja rullaavuuskin tuntui olevan ihan mukiinmenevä avorenkaiden seassa sunnuntaina 200 km pyöriessä.

  2. #242
    Liittynyt
    10/2009
    Paikkakunta
    Savonlinna
    Viestit
    613
    Ei tunnu kestävän käyttöä Tufo Elite Ride 23 takana, nyt ajettu uudella renkaalla vähän yli tonni ja taas alkaa loistamaan punainen pistosuojaus. Edellinen kesti noin 1900km kunnes oli kauttaaltaan punainen kulutuspinta, ajettavuus ja ruullaavuus oli siinä vaihdeessa jo täysin kateissa.
    Johtuneeko sitten ajotyylistä vai mistä kun eivät kestä kulutusta, pistosuojaus noissa on kyllä kohdallaan.

    Mitähän laittaisi seuraavaksi tilalle kun kuskilla on painoa n.77kg? Veloflex, vittoria vai mikä? Pitää varmaan myös hankkia varatuubi lenkille mukaan.

  3. #243
    Liittynyt
    04/2007
    Paikkakunta
    Espoo
    Viestit
    1.281
    Kokeileppa jotain muuta vaihteeksi kuin Tufoja. Veloflex carbon on itsellä ainakin seuraavaksi tilauksessa.

  4. #244
    Liittynyt
    08/2008
    Paikkakunta
    Helsinki
    Viestit
    64
    Itselläni on ollut käytössä Vittorian Corsa Evo CX:t, olen ollut tyytyväinen, joskaan ei noita kisatuubeja ole suunniteltu kestämään montaa tuhatta. Veloflex on hyvä myös. Tällä hetkellä takana Vredestein Fortezza Pro, joka tuntuu vähän kestävämmältä kuin aiemminmainitut.
    Sampo Koistinen

  5. #245
    Liittynyt
    06/2003
    Paikkakunta
    .
    Viestit
    4.436
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti J_K Katso viesti
    Ei tunnu kestävän käyttöä Tufo Elite Ride 23 takana, <clip>
    Mitähän laittaisi seuraavaksi tilalle kun kuskilla on painoa n.77kg? Veloflex, vittoria vai mikä? Pitää varmaan myös hankkia varatuubi lenkille mukaan.
    huolestuttavan nopsaan kuluu itelläki tuo Tufon elite ride 23 takana... Eturengas liki uudenveroinen ja km ajettuna 2tkm .. Painoakin kuskilla liki sama, (76kg aamupainona tänään) .. Tiestöt on täällä paikoin kylläkin todella karkeaa asvalttia , joten eipä täällä tosin kestä misukan pro3 avotkaan juuri kummemmin, mutta odotukset renkaankestosta oli hiukan paremmat.

    **************
    2300km ajoa noilla renkailla ja tarkistuksen jälkeen takarenkaasta näkyy parin mm levyinen punainen raita keskeltä, joten vaihtoon mennee tässä viikon pari sisään viimeistään
    mk muokkasi tätä : 07.07.2011 at 21.00 Syy: kulumisen tarkistelua
    -- not fast but furious --

  6. #246
    Liittynyt
    10/2009
    Paikkakunta
    Savonlinna
    Viestit
    613
    Pitää varmaan laittaa tilaukseen Veloflex Carbon tai Roubaix ja varatuubi takataskuun. Vai onko tuosta caffelatexista minkalaisia kokemuksia lateksisisäkumien kanssa, eli uskaltaako lähteä pitemmälle lenkille ilman varatuubia? Ajoa tulee ~1200km/kk eli, vähän turhan usein saa tufoa olla vaihtamassa noilla kulutuksilla.
    Tufoissa on ollut se mukavuus, että ne tuntuu kestävän tappajasepeliä ja muuta kivikkoa siihen asti kun pistosuojaus tulee näkyviin. Edessä rengas ei ole silminnähden kulunut oikeastaan ollenkaan 3200km jälkeen.

  7. #247
    Liittynyt
    03/2003
    Paikkakunta
    Tallinna
    Viestit
    288
    Mistä olette noita Velofexejä ostanu ja millainen on hintataso yleisesti?
    Vredsteinit itsellä ollu kisakiekoissa pari vuotta ja hyviltä tuntuneet. Nyt vain kun takarenkaasta meni jotain läpi niin paikka-aineella lenkkirenkaaksi ja koitetaan enemmän kisaa ajaa Contin GP4000 takana ja Competition edessä..

  8. #248
    Liittynyt
    05/2009
    Paikkakunta
    Espoo
    Viestit
    2.530

  9. #249
    Liittynyt
    10/2009
    Paikkakunta
    Savonlinna
    Viestit
    613
    Tuli tilattua Veloflex carbonit. Oletteko laittanut noita Tufo:n teipillä vai liimaten?

  10. #250
    Liittynyt
    05/2009
    Paikkakunta
    Espoo
    Viestit
    2.530
    Teipillä on omat eikä ole irronnu vielä *kop kop*. Eikä oo pelottanu kurveissa.

  11. #251
    Liittynyt
    10/2009
    Paikkakunta
    Savonlinna
    Viestit
    613
    Hyvä tietää ja tilasin jo teippiä lisää muun sälän yhteydessä. Tufot on myös olleet tähän asti teipillä ja hyvin on toiminut ja asennus on myös helppoa.

  12. #252
    Liittynyt
    10/2009
    Paikkakunta
    Savonlinna
    Viestit
    613
    Tilasin pari viikkoa sitten Velo-Motionista Veloflex Carbonit, tänään tuli paketti, mutta sieltä paljastui Veloflex extremet. Nyt on sitten mietinnässä, että pidänkö nuo vai lähetänkö takaisin ja otan tilalle ne carbonit.
    Onko kellään ollut käytössä molempia, minkalaiset ovat verrattuna toisiinsa?
    Vieläkö Stepe on ollut tyytyväinen Extremeen?

    Onko kellekkään kertynyt vielä kokemusta lateksi sisäkumin ja Caffelatexin toiminnasta? Pullo on tuossa odottamassa uusia renkaita.

  13. #253
    Liittynyt
    01/2003
    Paikkakunta
    Espoo
    Viestit
    586
    Olisipa vaikea valinta, jos pitäisi päättää Extremen vaihto Carboneihin. (todennäköisesti pitäisin Extremet, vaikka niiden odotettavissa oleva elinikä onkin lyhyempi).
    Edelleenkin ihmetyttää, etteivät Extremet ole saaneet kumin vähenemisen lisäksi pintaan minkäänlaisia jälkiä, vaikka välillä on kohdalle osunut soratieosuuksiakin.

    Pari vuotta sitten ajoin Carboneilla pari tonnia. Silloin Carboneista Vittorian 23 mm Corsiin vaihtaessa tuntuivat Vittoriat mukavammilta - nyt Corsista Extremeen vaihdon jälkeen en oikeastaan sellaista eroa havainnut (pitäisi varmaan vaihtaa Carbonit alle vertailun vuoksi)

    On tuubiajot parin viime viikon aikana jääneet vähiin, kun olen ollut liikkeellä enemmän kolmoskalustolla (renkaina Veloflex Blackit, jotka 2003 Euruksien kanssa ovat varsin toimiva yhdistelmä)

  14. #254
    Liittynyt
    07/2005
    Paikkakunta
    Helsinki
    Viestit
    1.660

    Peukalo ylös Tekstiililiimavinkki

    Paikkasin tuossa juuri tuubin* (...oli, pirskatti, mennyt upouusi gumes rikki "milliseen" lasinpalaan), ja törmäsin wanhaan ongelmaan: kankainen vannenauha on erittäin hankala kiinnittää takaisin paikoilleen...

    Onneksi apu oli lähellä: olin keväällä ostanut rautakaupasta "heräteostoksena" tekstiililiimaa/ maitoliimaa, Casco Textillim, jonka mainosteksti väittää sopivan "karkeille kankaille, nahalle ym." sekä "kestää vesipesua +60 ºC asti".

    Ja, todellakin, "tekstiilikasko" tuntuu pitävän selvästi paremmin kuin aiemmin käyttämäni muut kontaktiliimat

    *Tourin etappia katsellessa; eipä aika mennyt ihan hukkaan...
    Pekka Sirkiä muokkasi tätä : 22.07.2011 at 23.41
    * PYÖRÄILYÄ HYVÄSSÄ SEURASSA 46 VUOTTA
    * Elämyksiä |
    Kavereita | Kuntoa | Osaamista

  15. #255
    Liittynyt
    07/2007
    Paikkakunta
    Helsinki
    Viestit
    510
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti Pekka Sirkiä Katso viesti
    Onneksi apu oli lähellä: olin keväällä ostanut rautakaupasta "heräteostoksena" tekstiililiimaa/ maitoliimaa, Casco Textillim, jonka mainosteksti väittää sopivan "karkeille kankaille, nahalle ym." sekä "kestää vesipesua +60 ºC asti".
    Jaa, eikö tuo ollutkaan yleisesti tiedossa? Itse olen käyttänyt tuota ja vain tuota samaan tarkoitukseen jo jostain 80-luvulta saakka (elääx näin vanhax?).
    Pöysti! Sinä et tiedä, minkälaista porukkaa suomalaisissa lajiliitoissa on. Ju-ma-lau-ta! Ne on valmiit mihin vaan.

  16. #256
    Liittynyt
    07/2005
    Paikkakunta
    Helsinki
    Viestit
    1.660

    ...kuluttajavalistusta... repetitio est... jne...

    ...keskusteluamme voisi, kröhm, kenties/ ehkä/ mahdollisesti lukea joku a) alle 30-vuotias henkilö... ja b) hyvä vaan, että säännöllisin väliajoin nämä "itsestään selvyydetkin" sanotaan ääneen/ kirjoitetaan auki... eivät tule sitten niin yllätyksenä...

    J.k. Vanneteippi toimii, btw, myös näppärästi "uusiokäytössä", jos ja kun jättää sen renkaaseen paikoilleen - kun esim. vaihtaa kuluneen renkaan vararenkaaksi, niin siinä on sitten "pito" jo valmiina
    * PYÖRÄILYÄ HYVÄSSÄ SEURASSA 46 VUOTTA
    * Elämyksiä |
    Kavereita | Kuntoa | Osaamista

  17. #257
    nakamura10 Guest
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti OJ Katso viesti
    Ootko tsekannut, että venttiilin sielu on kiristetty?
    onkohan schwalben sisurit lateksia vai? putoaa paine kyllä äkkiä

  18. #258
    Liittynyt
    05/2002
    Paikkakunta
    Siilinjärvi
    Viestit
    6.906
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti nakamura10 Katso viesti
    onkohan schwalben sisurit lateksia vai? putoaa paine kyllä äkkiä
    Aika monen on.
    Jos et aja et voi ottaa!

  19. #259
    Liittynyt
    08/2007
    Viestit
    237
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti Pekka Sirkiä Katso viesti
    Ja, todellakin, "tekstiilikasko" tuntuu pitävän selvästi paremmin kuin aiemmin käyttämäni muut kontaktiliimat
    Tyhmä kysymys, mutta eikös tässä voisi käyttää sitä samaa tuubiliimaa, samojen kontaktiliimojen käyttöön liittyvien periaatteiden mukaisesti, millä itse rengaskin laitetaan vanteelle? Vai onko jokin tietty syy käyttää (kemialliselta koostumukseltaan) toisenlaista liimaa irronneen nauhan liimaamiseksi takaisin renkaaseen?

    Itselläni on tuo vannenauhan kiinnitys renkaaseen noin 1cm pätkältä edessä irroitettuani ns. paremman luokan tuubin vanteelta. Kyseinen tuubi on päätymässä vararenkaaksi, kunhan jaksan korjata tuon vannenauhaan liittyvän asian.

    Ajattelin siis käyttää tuohon vannenauhan kiinnittämiseen Mastik'Onea, kun sitä käytän renkaan laittamiseksi vanteellekin. En nyt keksi miksi siihen pitää käyttää toisenmerkkistä liimaa...

  20. #260
    Liittynyt
    05/2002
    Paikkakunta
    Siilinjärvi
    Viestit
    6.906
    Mastikki ja muut tuubiliimat eivät ole täysin pitäviä koska tuubi pitää saada poiskin vanteelta. Renkaan paine pitää siitä huolimatta tuubin vanteella.
    Jos tätä joustavaa liimaa olisi toinen kerros päällekkäin vain niin, että kangas on välissä voisi kuvitella, että kantatessa voisi vannenauha nousta ja sisuri pullistua sieltä alta ja räjähtää. Sentin matkan korjaaminen tällä tavoin on varmaan mahdollista, mutta toinenkin aspekti on. Rankaan sisällä on 7-10 kilon paine. Kun tuubiliima on joustavaa, voi paine ajaa ulkokumin ulos. Siksi kyllä varmuuden vuoksi laittaisin kunnon maitoliimaa.

    Tämä on spekulaatiota, jota voi jatkaa.
    Jos et aja et voi ottaa!

  21. #261
    Liittynyt
    04/2006
    Paikkakunta
    Tampere
    Viestit
    1.165
    Onkohan kellään kokemusta näistä tai vastaavista crossituubeista?http://www.tufo.com/flexus-dry-plus-32-2/ Nyt mulla on Tufo primus 32 reeniversio ja täytyy sanoa että kestää kiveä todella hyvin eikä ole valittamista kuin tietenkin asvaltilla rullaavuudesta. No asvaltillehan näitä ei ole tehty. Näiden nappulakumien TPI luku on 60.

    Ton Flexus dry plussan TPI on huimat 210 mutta se on sliksi ja 60 grammaa kevyempi. Tämä voisi olla monikäyttöisempi kumi kun menis asvalttikin jouheemmin. Eipä tässä taida olla muuta tietä kuin kokeilla ja kerätä omat kokemukset. Mutta jos jollain on kokemusta noista kisatuubeista kuulen mielelläni.

  22. #262
    Liittynyt
    05/2002
    Paikkakunta
    Siilinjärvi
    Viestit
    6.906
    Tänään tuli eka puhkeaminen tälle kesälle. Schwalbe Ultremo puhkesi 10 metriä ennen kuin piti jalkautua taluttamaan pyörä sepelikohdan ohi. Tuubissa ei ollut Tufon sealanttia, mutta normaali paikkausvaahto ja hiilihappopumppu korjasivat tilanteen.
    Pikkupumpulla nylkyttäminen olisi vienyt hermot. Onneksi jostain syystä otin tuon hiilaripumpun mukaan vaikka en ole sitä normaalisti pitänyt mukana.
    Voiko tuon paikkausvaahdon jälkeen laittaa tuubiin litkun sisään? Pelaako?
    Jos et aja et voi ottaa!

  23. #263
    Liittynyt
    07/2005
    Paikkakunta
    Helsinki
    Viestit
    1.660
    Näistä perusasioista puheenollen...

    Jos ja kun harkitsee tuubirenkaiden (so. vanteiden) hankkimista esim. vara-/vaihtokiekkoihin, niin kannattaa ekax lukaista aiheesta, esim. Sheldon Brownin "Tubular"-hakusana vähintään...

    Suomeksi tuubeista (osin historiallisesti + wanhentuneestikin, mutta silti yleissivistävästi) kerrotaan Pyöräilijän kirjassa (Skott & Gavenius, Otava 1980), s. 121-132.

    Tai jos kärsivällisyys/aika ei riitä: muutama rivi aiheesta + linkkejä Wikissä.

    Jos oikein varovaisesti haluaa "tuubeilun" aloittaa, niin vaihtaa vain etukiekkoon tuubivanteen... ja harkitsee sitten ko. käyttökokemuksen perusteella, että kannattaako myös takana siirtyä tuubiin. (Takakiekossa rengas, siis myäs tuubi, rasittuu & kuluu enemmän & vaihdikkaammin...)

    - - -

    Miksi itse käytän tuubeja? Olen käyttänyt niitä vuodesta 1978 lähtien - joskin kokeilin 2000-luvun vaihteessa avorenkaitakin, mutta siirryin takaisin tuubeihin, koska a) ne ovat niin paljon helpompia ja vaivattomampia (...etenkin vaihtaa) avorenkaisiin verrattuna, b) jos tuubirenkaita osaa käyttää... ja c) käytettävissä sattuu olemaan enemmän tuubi- kuin avokiekkoja...

    J.k. Hannu, osta kunnon piiiiitkä pumppu, ja jätä nysät/hiilarit "nööseille" ...ja kyllä pitkä pumppu rungon yläputkessakin paikoillaan kestää, kun varmistaa sen parilla remmillä

    J.j.k. Tuubien käyttökustannuksista/kestävyydestä... hmm... kirjoittelin aiheesta jo aiemmin... Jos nyt aloittaisin pyöräilyharrastuksen, niin avorenkailla aloittaisin (ja varmaa pysyisin niissä). Ymmärrän kyllä, että tuubit jotenkin "viettelevästi houkuttelevat" avorenkailla pitkään ajelleita, ja siksi monet niitä haluvat ainakin kokeilla. Kannattaako kokeilla? Kyllä kannattaa, toki, mutta "koukkuun" ei pidä jäädä...
    Pekka Sirkiä muokkasi tätä : 25.07.2011 at 10.50 Syy: J.j.k:n lisäsin
    * PYÖRÄILYÄ HYVÄSSÄ SEURASSA 46 VUOTTA
    * Elämyksiä |
    Kavereita | Kuntoa | Osaamista

  24. #264
    Liittynyt
    05/2002
    Paikkakunta
    Siilinjärvi
    Viestit
    6.906
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti Pekka Sirkiä Katso viesti
    J.k. Hannu, osta kunnon piiiiitkä pumppu, ja jätä nysät/hiilarit "nööseille" ...ja kyllä pitkä pumppu rungon yläputkessakin paikoillaan kestää, kun varmistaa sen parilla remmillä
    Son ruma. Ennenvanhaan sellaista tuli käytettyä. Eilinen kokemus hiilidioksiidipumpusta oli hyvä. Pitää vain pitää kahta partuunaa mukana.


    Lainaus Alkujaan tämän lähetti Pekka Sirkiä Katso viesti
    J.j.k. Tuubien käyttökustannuksista/kestävyydestä... hmm... kirjoittelin aiheesta jo aiemmin... Jos nyt aloittaisin pyöräilyharrastuksen, niin avorenkailla aloittaisin (ja varmaa pysyisin niissä). Ymmärrän kyllä, että tuubit jotenkin "viettelevästi houkuttelevat" avorenkailla pitkään ajelleita, ja siksi monet niitä haluvat ainakin kokeilla. Kannattaako kokeilla? Kyllä kannattaa, toki, mutta "koukkuun" ei pidä jäädä...
    Minä aloitin pyöräilyn 60-luvulla tuubirenkailla ja ajoin nillä vuoteen 96, jolloin ajoin triathlonin täysmatkan tuubeilla - tuubi puhkesi kerran ja jos olisin ollut avoilla matkassa ja ne olisivat puhjenneet niin keskeytys olisi ollut edessä.
    Tuubin vaihtaminen kohmeisin ja väsynein käsin onnistui, mutta avorengasta en olisi kyennyt vaihtamaan. Tuubeista jäi hyvä mieli.
    Kuitenkin sen jälkeen ajoin vain avoilla kun en kilpaillut ja kilsat jäivät vähäiseksi. Viitisen vuotta sitten kokeilin taas tuubeja, mutta kokeiluksi jäi, ehkä vähäisen ajamisen takia. Nyt ajan sekä tuubeilla että avoilla.
    Hiilarikiekot ja tuubit ovat fiilistelyä varten ja avot kevään ja syksyn keleille. Yritän taas nostaa kilsat vaikkapa puoleen triahtlon- ja kalevan kierrosajoista. Erilaiset kiekot antavat vaihtelua ja motivaatiota.
    Jos et aja et voi ottaa!

  25. #265
    Liittynyt
    10/2009
    Paikkakunta
    Savonlinna
    Viestit
    613
    Extremet menee alle lähiaikoina, koska Velo-motion ei pysty tällä hetkellä toimittamaan Carboneita.

  26. #266
    Ostin tuossa cyclocrossin ja heti ensimmäisellä lenkillä eturengas klonksui oudosti, ihmettelin että mistä on kyse kun vanne kuitenkin vaikutti suoralta ja kumi ei ollut puhki. Jätin lenkin lyhyeksi ja palasin takaisin tarkistelemaan rengasta. Kumi on yhdestä kohtaa noin 10cm matkalta hivenen syvemmälä vanteessa kuin muu osa kumista. Mistä on kyse ja mitä asialle voisi tehdä? Vienko kiekon takaisin kauppaan vai voiko asian korjata itse?

  27. #267
    Liittynyt
    07/2009
    Paikkakunta
    Kuu
    Viestit
    1.029
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti Curbits Katso viesti
    Ostin tuossa cyclocrossin ja heti ensimmäisellä lenkillä eturengas klonksui oudosti, ihmettelin että mistä on kyse kun vanne kuitenkin vaikutti suoralta ja kumi ei ollut puhki. Jätin lenkin lyhyeksi ja palasin takaisin tarkistelemaan rengasta. Kumi on yhdestä kohtaa noin 10cm matkalta hivenen syvemmälä vanteessa kuin muu osa kumista. Mistä on kyse ja mitä asialle voisi tehdä? Vienko kiekon takaisin kauppaan vai voiko asian korjata itse?
    Onko siis kyse tuubikumista ja -vanteesta, vai avovanteesta? Tässä ketjussa aiheena edellinen. Kummassakin tapauksessa voi kuitenkin irroittaa gumet, tarkastaa vanteen kunnon ja sitten asetella uudelleen vanteelle olettaen että siinä ei ole vikaa.

  28. #268
    pikku dilemma tuubin kanssa; vittoria corsa evo, venttiilin juuresta/ympäriltä kangas/renkaan sisäpuoli kohollaan. liimauksen jälkeen jäi tietty kantamaan tuosta ja heittoa pystysuunnassa n. 2-3 mm. onko ollu vastaavia ongelmia muiden merkkien kanssa? ei oikein viittis alkaa senkkaamaan kiekkoa tuosta..

    oli muuten kiinteä venan sielu. aiheutti päänraapimista jatkeen kanssa. ilmeisesti paikka-aine ei toimi ns. kahden sielun systeemissä. heittäkää vinkkiä/listaa tuubeista joissa on varmuudella irtosieluinen venttiili. edelleen tiedustelisin voiko jättää 9 bar paineet pitkäksi aikaa ilman pelkoa renkaan venymisestä? kiitos viisaammille.

  29. #269
    DeLillo Guest
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti buttonfly Katso viesti
    pikku dilemma tuubin kanssa; vittoria corsa evo, venttiilin juuresta/ympäriltä kangas/renkaan sisäpuoli kohollaan. liimauksen jälkeen jäi tietty kantamaan tuosta ja heittoa pystysuunnassa n. 2-3 mm. onko ollu vastaavia ongelmia muiden merkkien kanssa? ei oikein viittis alkaa senkkaamaan kiekkoa tuosta..

    oli muuten kiinteä venan sielu. aiheutti päänraapimista jatkeen kanssa. ilmeisesti paikka-aine ei toimi ns. kahden sielun systeemissä. heittäkää vinkkiä/listaa tuubeista joissa on varmuudella irtosieluinen venttiili. edelleen tiedustelisin voiko jättää 9 bar paineet pitkäksi aikaa ilman pelkoa renkaan venymisestä? kiitos viisaammille.
    Pieni heitto ei kaada maailmaa, mutta hyvälaatuisissa tuubeissa (joita Vittoria Corsa Evo edustaa) heittoja ei synny, jos asentaa huolellisesti. Halvat tuubit voivat sitten olla valmiiksi kieroja.

    Vittorian uusissa tuubeissa irtoaa koko venttiilin varsi, ei sielu kuten vanhoissa.

  30. #270
    Liittynyt
    05/2002
    Paikkakunta
    Siilinjärvi
    Viestit
    6.906
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti DeLillo Katso viesti
    Vittorian uusissa tuubeissa irtoaa koko venttiilin varsi, ei sielu kuten vanhoissa.
    Oletko varma, että sielu ei irtoa myös?
    Jos et aja et voi ottaa!

Kirjanmerkit

Viestin säännöt

  • Käyttäjä ei voi aloittaa uusia viestiketjuja
  • Käyttäjä ei voi vastata viesteihin
  • Käyttäjä ei voi liittää liitetiedostoja
  • Käyttäjä ei voi muokata viestejään
  •