Keneltä pudonnut Tuusulan polulle tämmöinen härpäke?Toinen kuva:www.pinkbike.com/photo/6518551/
![]()
En tiedä mutta ei se ainakaan ääntele tai loista pimeessä.
Tuo on lähinnä lemmikeille tarkoitetun LED-killuttimen valo-osa, ilmeisesti 3 eri värillä, eli pudonnut joltain hauvelilta tai ihmiseltä. Minulla on parikin laukuissa kiinni.
Osaako joku kertoa, pystyykö kaikenlaisia tavarakärryjä kiinnittämään levyjarrulliseen pyörään? Tai edes jotain mallia? Katselin läpi keskusteluja kärryistä, mutta tähän en löytänyt vastausta. Ilmeisesti satulaputkeenkin kiinnitettäviä malleja on? Haussa siis vain ja ainoastaan tavaroille (kahden ihmisen vaatteet ja kengät, ei telttoja tai muuta isoa) sopiva kärry, lapsia tai lemmikkejä ei ole kyytiin tulossa.
Giant Anthem X1 2010:n xt kiekot. onko UST?
Shimanon sivujen mukaan kaikki XT-kiekot mallinumerosta piittaamatta olisivat UST-yhteensopivia.
Holokki auki ku H. Moilane.
Hyvä hyvä. tässähän alkaa vahvasti vaaka kallistumaan Anthemin suuntaan.
Meillä on käytössä tällainen doggy liner 2 http://www.zooplus.fi/shop/koirat/le...akarryt/217286 eli se pienempi malli, näppärän kokoinen ja levyjarrullisessa maastopyörässä ihan toimii. Koiraa siinä kuskataan mutta käy kyllä muuhunkin.
Myydäänkö Suomessa Giron ajolaseja? Näyttävät ihan päteviltä ja hinta ei ole Oakleyn tasolla.
Shimano XTR takavaihtaja pitkällä hiilikuituisella häkillä.
Saako jostain varaosana tota häkkiä? ei väliä onko alumiinia tai kuitua.
Toi hiilari ei kyllä tuu kauaa ehjänä pysymään.![]()
Iibeistä ainakin löytyy hiilarihäkkiä nopealla vilkasulla. Eiköhän alumiinistakin.
Respect is not given, it is taken.
Onko teflonpohjainen (TF2) voiteluaine hyvä ketjuille?
Ananasakäämä!
Kyllähän sitä monet tuntuu suosivan. Eli varmasti ihan hyvää tavaraa. Itse käytän kyllä ihan muuta http://www.chainreactioncycles.com/M...x?ModelID=1041 mutta ihan makuasioitahan nuo ovat mitä öljyä kukin haluaa ketjuihinsa laittaa.
Onko kellään / tiettävästi missään Kuopiossa kyseisen väristä Kuningasta, jotta voisi livenä todeta, minkä värinen se on? Kuvat, kun ei koko totuutta kerro...
Aikoinaan ihmiset olivat läheisempiä - aseet eivät kantaneet niin kauas...
Meikäläisen "hinnat alkaen" Trek 4400 on alkanut rallattamaan. Vahvasti vaikuttaa siltä että 800 km kovaa ajoa maastossa on saanut ketjun ääntelemään, säännöllisestä puhdistamisesta ja voitelusta huolimatta.
Onko tämä normaalia vai ei? Vai onko lähinnä oma vika kun on ostanut edullisen fillarin, komponentit on sitten myös edulliset?
Minkä ketjun laitan tilalle, Shimano, SRAM, muu? Takana on kasipakka, edessä kolme ratasta.
/Pete
ihan normaali vaihtoväli tuo 800km, jopa useammin monet vaihtaa.. kannattaa tarkistaa myös pakka jos komponentit on alunperin "hinnat alkaen"-tasoa.. kasipakalle kasiketju luonnollisesti, merkillä tuskin väliä, kunhan samaa ketju ja pakka, niin ei _luulis_ tulevan yhteensopvuusongelmia, sopii toki myös ristiin, mutta..
Paljon pyöriä, liian vähän aikaa..
Etuvaihtaja Sram x9 34.9mm panta. Liian iso runkoputkeen. Ratkaisu?
Ensimmäinen ken tarjoaa vaihtoehdoksi "Osta uusi ja sopiva, 'tun dorka." saa punaisen palleron ja ruokottoman saateviestin.
#1 Joulun Suuri Runorace 2009-voittaja
There can be only one.
Nippusidettä ja jeesusteippiä![]()
Aikoinaan ihmiset olivat läheisempiä - aseet eivät kantaneet niin kauas...
niipparit & jesse ja syanoakrylaattia joka väliin niin pysynee jtkn. Aika paha rasti suoritettavaksi noin kaikkinensa. Uskaltaako ehdottaa että joku toinen vaihdevimputin? Ei kai Tankilla ole Shitmano-allergiaa?
"Kaikista seksuaalisista poikkeavuuksista siveys on kaikkein omituisin"
Anatole France
Ei ole allergiaa kuin penisilliinille. Turpoaa pää.
On vaan kampia lukuunottamatta tulossa täyssrammi, kamalahan siihen ny on joku deorevemputin laittaa. Saatana, pitäiskö oikeen soittaa johonkin alan liikkeeseen? Tai vaikka pyöräkauppaan.
#1 Joulun Suuri Runorace 2009-voittaja
There can be only one.
Oikein pyöräkauppaan
oottele vielä jos vaikka maestro millimetri avaa sanaisen arkkunsa ja antaa järkensä valon loistaa ongelmasi ylle.
"Kaikista seksuaalisista poikkeavuuksista siveys on kaikkein omituisin"
Anatole France
Mulla ainakin on laatikollinen vaihtajan mukana tulleita shimmejä. Kipase tankki Porista hakemassa![]()
Kaar ittelles vaa
Kirjanmerkit