Eka tilaus meni bike-discountin puolesta ihan kiitettävästi, vastasivat sähköposteihin ja tilaus lähti ajallaan. Toimitusta ja kiitettävää ei sitten voikaan sanoa samassa lauseessa.
Kamat lähti 10.8 ja suomessa 12.8 eli kahdessä päivässä Saksasta Suomeen ja sitten tökkää. Kuus päivää Turun lajittelu keskuksessa ja sitten eilen illalla 17. päivä paketti liikkunut vantaalle. Tänään 14.26 matkalla Helsingistä Lahteen eikä muka vieläkään perillä. Kävin tänään neljän jälkeen ohi mennessäni matkahuollosta kyselemässä, että millonkohan olis paketti haettavissa. Kassa täti sanoi, että menee tällätietoo noin tunti kun lastia puretaan. Kävin sitte parin tunnin päästä uudestaan kyselemässä, niin sitten muistetaan sanoa että eihä se ookkaan tulossa tänne, se menee Valintataloon. Sama täti eikä voinut ekalla kerralla kertoa ettei oo täältä haettavissa. Ja yksi päivä tulee lisää Valintataloon siirtämisestä.. Kyllä on kumma kun viikko kestää tuoda yks paketti Turusta Lahteen... No jos sen huomena sais.
Taitaa mennä seuraavat tilaukset mennä muihin kauppoihin ainakin jos on vähääkään kiire tai jos eivät vaihda rahti firmaa.
Kirjanmerkit