Lainaus Alkujaan tämän lähetti vetooo Katso viesti
Väitteen saa kumota, mutta se lienee aika hankalaa. Ei käryjä Tourissa. Muutenkin minua vituttaa sekä valtamediassa että osassa laji-ihmisiä, että yritetään saada tillanne näyttämään joltain 1990-luvun lopun maailmalta. Jokainen voi itse kaivaa netistä yksityiskohtaisia lukemia, millä tahdilla pyöräilyssä tehdään testejä.

Armstrong testattiin Tourin aikana yhteensä 11 kertaa. Paluuilmoituksen (syyskuu 2008) jälkeen testauksia suoritettiin 24 kertaa maaliskuuhun 2009 mennessä. Ja Ranskan ympäriajon loppuun mennessä dopingtestejä oli otettu yli 50.

Tällä kaudella käytettävästä biological passportista löytyy tietoa UCI:n sivuilta.
No jos ja kun näytteitä on paljon otettu ja jos ja kun ne on kaikki asianmukaisesti tutkittu ja jos ja kun ei ole käryjä tullut, niin käryjä ei ole tullut. Pulinat pois.