Juttelin tänään myyjän kanssa tuosta Madonesta. Ensimmäinen tuotantoerä on loppuunmyyty, ja nyt toimitusaika menisi todella pitkälle, mahdollisesti ensi vuoden loppupuolelle ja ajoon kesällä 2024 ? Varmaan tuosta myydystä erästä on osa asiakastilauksia, osa jälleenmyyjätilauksia lattiapyöriksi ja osa menee Trekin omiin myymälöihin.
Oli niin tai näin, niin yksittäisen asiakkaan osalta, jolla on aikomus ostaa pyörä paikallisen liikkeen kautta, ja joka liike ei itse tilaa omaan varastoon vastaavia pyöriä, niin odotusajat on näköjään todella pitkiä.
Tähän nyt ei allekirjoittanutkaan pysty, eli tilausta ei tehty. Kattelin samalla vähän Trekin kotisivuja, niin jo nyt on sellaista 5-10 % hinnannousua tarjolla ensi vuodeksi







Lainaa viestiä vastauksessa
Kirjanmerkit