Eilen läskillä 21 km kovapintaista polkua ja aurattuja pikkuteitä.
Koska viimeksi ajoit?
Collapse
X
-
-
-
Aamulla oli kiirettä sepelikuskeilla kun ennuste oli lumisadetta joko päivän ja puolen päivän aikaan sepeli oli peittynyt 5 cm lumen alle ja tossa äskön kotiin päin tullessa noin 20 cm sohjossa ei moni enään ajanut vaan pyörää talutettiin jos ei ollut oikea pyörä... joku 60 km tuli tuolla hyötyajoo
Vois melkein Iltalehden sanoin että pitäkää huomenna etätyöpäivä tai palkaton vapaa niin ei tarvi tonne lähtee
Comment
-
Viime, eli edellisviikon lauantaina 15km. Sunnuntai-aamuna nousin sängystä....jalat ei kantaneet ollenkaan, ihan järkyttävä olotila kun ei jaksanu yhtään mitään - paitsi nukkua. Piti perua ti-ke työpäiviä, perjantaina kävin 3tuntia töissä, linja-autolla ja mietin että taisi olla virhe, olo paheni lauantaina.
Tänään heräsin ekaa kertaa virkeänä ja jalat kantaa ja jo aattelinkin että jospa kävisin vähän kokeilemassa...pakko kuitenkin kaupassa käydä ja totesin siinä että ei tässä minnekään lenkille lähdetä. Hyvä kun sain linnuille ruokaa vietyä, menin autolla "huoltoajo sallittu".
Meni nyt piloille koko pyöräilyt niin ettei tässä enää väliä...jos viikon loppupuolella uskaltaisi kokeilla osaako vielä ajaa?
Viime viikon aikana oikeesti pelkäsin että jääkö tämä olotila tämmöiseksi, olenko enää ikinä "normaali" niin on ollu kuumetta ja heikotusta ja voimatonta oloa.
Comment
-
Tänään grävelillä tammikuun pakkosatku. Aivan viime tippaan jäi, mutta onneksi aamulla sai tickata joka boksin. Aiempi yritys oli kaksi viikkoa sitten, mutta silloin ryydyin huonosti aurattuihin väyliin ja kesken jäi.
Kauheaa jäätikköä oli kaikki reitit ja ärsyttävä tihkusade (vettä) koko retken ajan. Mutta tyytyväinen olo nyt, eipä katkennut vuosien putki.
Comment









Comment