Voihan tuolla tankata, ja ottaa sen loman kannalta, ei se mikään Jukolan viesti ole(vaikka retkimielellä sielläkin, paitsi qwozo).Reitin varrella on kattava ruoka- ja juomahuolto sisältäen mm. urheilujuomaa, vettä, juustoleipiä, suolakurkkuja, keksejä, rusinoita, banaaneja sekä Savolaista lupsakkuutta. Huoltopisteitä 60 km reitillä on kuusi ja maalissa yksi, eli huoltoja on matkasta riippuen
14/120 km, 7/60 km, 6/45 km ja 3/25 km.
Pyöräilyn jälkeen ruokahuolto jatkuu Ravintola Piazzan buffet-pöydästä
Mikähän lie meidän tavoiteaika? Päivä vai pari?Ensimmäisessä lähtöryhmässä starttaavat 120 km ja 25 km osallistujat sekä 60 km "kuumaryhmä" (tulos 2006 ja/tai 2007 60 km alle 4 h 15 min).
Toisessa lähtöryhmässä starttaavat ne 60 km osallistujat, joiden tavoiteaika on alle 5 tuntia.
Kolmannessa lähtöryhmässä starttaavat loput 60 km osallistujat sekä 45 km.
Eli ei passaa riehua maastossa liikaa, että jaksaa pokata mitalitJos väsyn reitillä niin, että meinaan nukahtaa iltamenoissa, kuka pitää minut hereillä?
- Kaverit tietenkin siihen saakka, kunnes on aika lähteä Piazzaan palkintojenjakoon ja illan viettoon. Piazzassa on illan mittaan menoa ja meininkiä siihen malliin, ettei uni pääse silmään pissimään!
Onko meidän seura/club MTB Raahe, Kylmänniemen Kampi vaiko Hummastinvaaran Hurjat?
Ja niistä etulimpuista, että taidan ajella isolla ja pikkurattaalla niin kauan että saan uuden keskirieskan.






Lainaa viestiä vastauksessa

Kirjanmerkit