Mökki varattu, pitäskö ny ruveta reenaa.
Tiedoksi myös, "Tahkon Painajainen" on kans varattu, molemmat puolet![]()
Downhill A varattu. Moikatkaa, kun kuljette ohi Kutusumppuun ja Painajaiseen. Grillikin voi hyvällä tuurilla olla kuumana.
oikee kutusumppu........![]()
Odotellaan mitä info tuo tullessaan ja paljonko maksaa. Vähän särähtää tuo "voit osallistua MTB:llä" -kohta.. Tottakai Tahko MTB:n jälkeen palautellaan ja ajellaan iisisti, mutta jos siellä jotain 20 km/h retkeillään, niin sitten jää väliin.
EDIT: pari gutenbergiä joutu korjaamaan.
Elä panettele. Vai että aamusta asti?
Osallistuminen, tai siis ajaminen, varmaan riippuu siitä, että jaksanko panostaa vehkeisiin.
Viimeksihän ns. ulkoistin ajamisen, sitä edellisellä kerralla läksin puoli tuntia oikean lähden jälkeen. Jos nyt sitten vaan suosiolla pelaisi vaikka pleikkaria mökissä sillä aikaa kun muut taluttelee ylämäkiä kärpäsparven sisällä.![]()
Saisko tosta ajamisen ulkoistamisesta lisätietoja, vois tänä vuonna kiinnostaa itseänikin. Tarjoaako joku tietty taho tähän suunniteltuja palveluita ja kuinka hyvin on homma toiminut, myös hintataso kiinnostaisi.
No kun meikästä on kyse niin vähän huononmallakin treenillä ja kunnolla saa ajettua mulle ihan hyvän sijoituksen. Riittänee 50 sakkiin pääseminen, eli kyllähän se sulta hoituu. Varsinkin sillä isopyöräsinkulalla, vai onko sulla sitä enää?
Huone hotellista varattiin jo viime kisan jälkeen ja tänään aukesi netti-ilmoittautuminen. Heti piti ilmoittautua. 60 km kutsuu kuudetta kertaa.
Tulipahan talven maastopyöräilykokemuksen turvin 60 km matkalle ilmoittauduttua. Majoitusta toivottavasti en tarvitse sillä toivottavasti vielä kesälläkin saan kotona asua.
Ride the snake, he's old, and his skin is cold.
Onhan se kovin saman näköinen Rigi, mutta ei Jarno suostunu luopumaan omastaan. Joten ihan uusi oli ostettava. Kun Izmo vielä lähtee matkaan omallaan, niin Tahkolla oisi kolme 180:n Rigiä.
Loistavaa! Kiva kuulla, että kolmelle kierrokselle ompi lähdössä lisää porukkaa!
.....0..........
.._/<,........
..(*)(*).....
60km suunnitteilla täälläkin, mutta vielä ilmoittautumatta. Pitää katsella sääennusteita vielä.
Majoitusta voisi vaikka harkita jos tuon perheen ottaisi kannustamaan / päiväunille mukaan JA firman mökin saisi varattua EDULLISESTI.
Siitä olisi helppo lähteä myös sunnuntain maantie lenkille.
Ai niin olenko valmis?
En vielä,mutta nyt alkaa keventely.
Mikä ei tapa se vahvistaa, mikä ei satu se ei vahvista.
Kirjanmerkit