GiantElectrobikeGarminMPMessut
Sivu 16 / 16 EnsimmäinenEnsimmäinen ... 6 14 15 16
Näyttää tulokset 451 - 476 / 476

Aihe: Jalkapallo

  1. #451
    Liittynyt
    02/2013
    Paikkakunta
    Vantaa
    Viestit
    1.457
    Nyt Liverpoolin peli näytti jo paremmalta. Maalin tekoon vielä tarkkuutta.
    Bradley piti Vinicius Juniorin täysin pimennossa. Paras peli mitä olen häneltä nähnyt. Aika vaisua oli Realin muidenkin tähtien tekeminen paitsi Courtoisin joka oli pelin paras.

  2. #452
    Jospa se peli aukeaisi. Tosin samat ongelmat on olemassa edelleen materiaalin suhteen.

  3. #453
    Liittynyt
    02/2013
    Paikkakunta
    Vantaa
    Viestit
    1.457
    Tammikuun siirtoikkunassa puolustukseen on mahdollista hankkia täydennystä.

  4. #454
    Liittynyt
    02/2013
    Paikkakunta
    Vantaa
    Viestit
    1.457
    4 kierrosta mestareiden liigaa pelattu.
    12 parhaan joukossa on
    6 valioliiga
    2 la liga
    1 bundesliiga
    1 serie a
    1 ranskan liiga
    1 turkin liiga

  5. #455
    Liittynyt
    02/2013
    Paikkakunta
    Vantaa
    Viestit
    1.457
    Hienoa Sunderland (asiantintioiden veikkauksen mukaan varma putoaja)

  6. #456
    Toki pudota ehtii vieläkin mutta 2 maalia Arsun verkkoon on hyvä suoritus. Nyt olisi sauma ottaa 2 pistettä etumatkaa kiinni.

  7. #457
    Liittynyt
    02/2013
    Paikkakunta
    Vantaa
    Viestit
    1.457
    Viikon sisällä kaksi "ihmettä"
    Liverpool ei päästänyt maalia
    Arsenal päästi maalin
    Niinkuin Guardiola sanoi just; valioliigaa ei voi voittaa marraskuussa mutta sen voi hävitä silloin.

  8. #458
    Kyllä Slotin on nyt aika poistua.

    Perusteena on huonojen esityksien lisäksi se että kaikki hankinnat on menneet niin pahasti metsään että ne kertovat että Slotilla ei ole hajuakaan millaisia pelaajia joukkue tarvitsee menestyäkseen liigassa.

    Tällä tahdilla Slot tuhoaa joukkueen useammaksi vuodeksi eteenpäin. Nyt se voidaan vielä välttää.

  9. #459
    Liittynyt
    02/2013
    Paikkakunta
    Vantaa
    Viestit
    1.457
    Liverpoolissa valmentajaa ei perinteisesti vaihdeta joka viikko.
    Mutta pelistä
    Pelaajien pitäisi katsoa peiliin. Jos vertaa Real peliin niin aika /c:stä. Missä oli Intensiteetti? Robertson ja parissa muussakin jäätiin roikkumaan paitsioasemaan. Oikea puoli ongelma, Salah ei puolusta, Real pelissä sentään vähän yritti.
    Parin viikon palkat hyväntekeväisyyteen niin laittaisiko vähän yrittämään.

  10. #460
    On totta ei ihan helposti valmentaja vaihdu mutta annan nyt ilmaisen neuvon. Vaihtakaa.

    Slotin idea uusille vahvistuksille tuntuu olevan että kunhan hinta on päätä huimaava niin pelaajalle kyllä löydetään sopiva pelipaikka. Otetaan vaikka Ekitike ja Isak. Noin 250 miljoonaa laitettiin samaan pelipaikkaan. Ihan järjetöntä.

    Sitten Wirtz. Hankittiin pelipaikalle jossa ei ollut mitään ongelmaa koska Szobo oli jo siinä hyvä. Nyt mietitään kuumeisesti mihin Wirtzin voisi sijoittaa koska eihän 130 miljoonan miestä voi pitää penkillä.

    Nuo rahat kun olisi sijoitettu oikein niin puolustus ja keskikenttä olisi saatu hyvään kuosiin ja syvyyttäkin olisi löytynyt. Nyt Konate jatkaa vaan pelaamista vaikka oli ihan turisti Cityä vastaan. Ketään ei vaan ollut tilalle.

    Viime kaudella jotenkin ymmärsin että Salah ei puolusta yhtään kun tehoja tuli mutta nyt tilanne on toinen. Bradley oli yksin Dokua vastaan ja Salah seisoo vaan laidalla. Pahinta on että Slot ei tähän puutu millään tavalla. Mitään taktisia muutoksia ei tehty vaikka vaikka City vei peliä ihan täysin.

    Viime kaudella Slot teki paljon asioita oikein mutta tällä kaudella ne taktiset ratkaisut joita on tehnyt ovat järjestään olleet vääriä. Esim. Endon tuominen turvaamaan johtoa lopussa olleet ihan katastrofeja.

    En sano että kukaan valmentaja saisi kurssin kääntymään tästä ihan heti mutta tarvitaan uusi valmentaja jolla on näkemys millaisia pelaajia tarvitaan. Slotilla sitä ei ole ja pahoin pelkään että hän upottaa Poolin syvälle suohon pitkäksi ajaksi.

    Otteluohjelma näyttää suosiolliselta jouluun saakka. Käytännössä nuo pelit on voitettava kaikki. Muuten pokaali on mennyttä. Pakko myöntää toivon pientä rämpimistä että saadaan Slot pihalle. Tämä tietysti vain siksi että toivon seuran parasta pitkällä tähtäimellä

  11. #461
    Liittynyt
    02/2013
    Paikkakunta
    Vantaa
    Viestit
    1.457
    Rahat ei vain riittänyt kaikkeen.
    Seuraavissa siirtoikkunoissa keskitytään sitten puolustukseen.
    Ja menestyvällä joukkueella pitää olla jokaiselle paikalle korvaava pelaaja siksi Ekitiken ja Isakin hankinta oli järkevää. Ottelu tahti maajoukkue peleineen on niin raskas että lepoaikaa on saatava muuten suoritukset jää 90 % ja se ei riitä.
    Jos samanlaiseen suoritustasoon kuin Realin pelissä päästään niin aika korkealla sarjataulukossa keväällä ollaan.

  12. #462
    Ongelma on siinä että seuraavien siirtoikkunoiden aikana et välttämättä ole enää huipulla ja silloin niitä hyviä tulijoita ei enää ole.

  13. #463
    Liittynyt
    02/2013
    Paikkakunta
    Vantaa
    Viestit
    1.457
    Noin kävi Manulle mutta siihen meni pidempi aika.
    Katsotaan tilannetta tammikuun lopussa.

  14. #464
    Vaikka se nyt tuntuukin lähes mahdottomalta, niin uskon että tulee vielä se päivä, kun Suomi menee ja voittaa kotona Maltan kaltaisen futisjättiläisen.

  15. #465
    Liittynyt
    02/2013
    Paikkakunta
    Vantaa
    Viestit
    1.457
    Jotta olisi mahdollista voittaa niin pitää tehdä maali, joskus useampikin.
    U-21 on pelannut hyvin, toivoa on.

  16. #466
    Liittynyt
    02/2013
    Paikkakunta
    Vantaa
    Viestit
    1.457
    Suomi otti 4-0 murskavoiton kovatasoisesta Andorrasta.

  17. #467
    Liittynyt
    02/2013
    Paikkakunta
    Vantaa
    Viestit
    1.457
    Koska mitään muutosta ei ole näkyvissä
    Joko
    Slot vaihtoon
    Tai
    Joukkue vaihtoon
    Kumpi vaan on helpompi

  18. #468
    Slotille neuvo. Ainoa tavoite seuraavassa pelissä on pitää oma maali puhtaana. Sitä lähdetään yrittämään bussittamalla. Pallonhallinta unohdetaan täysin. Se ei toimi eikä tuota mitään.

    Ryhmitys 5-4-1. Kärjessä Isak tai Ekitike. Salah naulataan kiinni vaihtopenkkiin kunnes tammikuussa saadaan myytyä Saudeihin.

    Jos tämäkään ei toimi niin Herra Slot. Ole hyvä ja ota loparit niin ei tarvitse antaa potkuja.

  19. #469
    Liittynyt
    02/2013
    Paikkakunta
    Vantaa
    Viestit
    1.457
    Muuten samaa mieltä, ehkä 5-3-2, kärjessä Isak ja Ekitike.

    "Liverpool tehnyt tarjouksen Englannin maajoukkuepelaajasta"

    https://www.sportti.com/jalkapallo/n...kuepelaajasta/

    25 miljoonaa puntaa Marc Guehista.

  20. #470
    En näe että siirrossa olisi Guehille mitään järkeä joten tuo tuskin toteutuu.

    Enkä usko että oikein kenellekään muullekaan ykköskorin kaverille Liverpool on tällä hetkellä se joukkue johon haluttaisiin tulla joten on naarattava huomattavasti pienempiä nimiä, mikä ei välttämättä ole lainkaan huono idea kun katsoo viime kesän ykköskorin hankintojen esityksiä.

  21. #471
    Liittynyt
    02/2013
    Paikkakunta
    Vantaa
    Viestit
    1.457
    Nyt tuli nolla peli.
    Salah penkillä.
    Isak teki maalin.
    Wirtz pelasi hyvin.

  22. #472
    Vastus oli kehno mutta nolla omissa ja kolme pistettä otetaan mielihyvin vastaan. Slot sai hieman lisäaikaa.

  23. #473
    Liittynyt
    02/2013
    Paikkakunta
    Vantaa
    Viestit
    1.457
    Seuraavaksi Sunderland kotona ja Leeds vieraissa. Molemmat pitäisi voittaa. Todellinen testi ensi viikon tiistaina Inter vieraissa,.

    Vahinko että Caicedo otti punaisen, olisi ollut mielenkiintoista miten muussa tapauksessa ottelu olisi päättynyt.

  24. #474
    Oli kyllä aika intensiivinen tuo Arsu peli. Ei pahemmin läpsytelty. Ihme ettei Cucurella saanut toista keltaista. Rikkoo ihan koko ajan.

  25. #475
    Liittynyt
    02/2013
    Paikkakunta
    Vantaa
    Viestit
    1.457
    "Telegraph: Mohamed Salah herättää kiinnostusta Saudi-Arabiassa"

    https://www.valioliiga.com/2025/12/0...udi-arabiassa/

    Hyvä homma

  26. #476
    Koska Saudeissa epäilemättä seuraavat tätä foorumia niin haluan rohkaista kaikkia kiinnostuneita seuroja tekemään tarjouksen viipymättä.

Aiheen tagit

Kirjanmerkit

Viestin säännöt

  • Käyttäjä ei voi aloittaa uusia viestiketjuja
  • Käyttäjä ei voi vastata viesteihin
  • Käyttäjä ei voi liittää liitetiedostoja
  • Käyttäjä ei voi muokata viestejään
  •