HephaElectrobikeGarminGiant
Sivu 149 / 149 EnsimmäinenEnsimmäinen ... 49 99 139 147 148 149
Näyttää tulokset 4.441 - 4.445 / 4445

Aihe: Märälle juurakolle ja kivikolle renkaat?

  1. #4441
    Liittynyt
    05/2015
    Viestit
    17.285
    Aa joo, eihän peyotesta olekkaan kuin yksi malli. Jännä kun PeZulla tuollaisia kokemuksia. BRR testin mukaan kumin pitäisi olla ihan pitävää märällä.

  2. #4442
    Kylläpä oli pitoa. T9 Bucherit molemmissa päissä. Sähköllä pari tuntia kunnon kivikko juurakko polkuja ylös ja alas.
    Lehdet oli vielä lisäämässä liukkautta, mut täytyy sanoo ,et omasta ajovirheestä johtu jos lipsu. Aika hurja pito oli.
    ?Fear is a mindkiller

  3. #4443
    Liittynyt
    07/2012
    Paikkakunta
    Imatra
    Viestit
    508
    Pääasiassa varmaan tulee aluksi ajeltua polkuja missä saattaa olla juuria, ehkä vähän kalliota jossain kohdin, sekä ihan asfalttia. En oo nyt siis 6vuoteen ajanut pyörällä kun oli aivoverenvuotoja pari jne, ja toi oikea jalka ei ihan täysissä tunnoissaan vielä ole, niin vauhti on myös sen mukainen. Pääasia ettei päätä iske minnekään. Mitä renkaita suosittelisitte, kun renkaina on 2,6" koossa Vittoria Barzo ja Mezcal, sekä 2x Magig Mary softina, 2,5" koossa on pari maxxiksen assegaita dh kyljillä, 2,4 tuumasta on pari maxxiksen dissectoria, sekä Continentalin kryptotalia Dh versiona, supersoft ja soft, sekä nobby nicit super ground softina, ja pari maxxiksen dhf 2,3" rengasta.

    Oma pää ei oikein raksuta mikä olisi pitävä mutta jotenkin edes rullaavat. Kryptotalit jättäisin mielellään ensi vuoden puolelle kun on ihan uudet, ja todennäköisesti en hyötyisi vielä niin rajuista renkaista. Nobby nicit ja Vittoriat sekä magic maryt uusia, mutta niitä voi kyllä käyttää. Näyttää vaan tuo assegai/dissector aika järeeltä ihan ensi ajeluihin vuosiin. Purgatory t9/t7 trail myös setti löytyy 2,4" koossa.

    Saattaa olla sekava teksti mut jos joku saa selvää, ni saa ehdottaa. Ite mieluiten laittaisin Barzon eteen ja Mezcalia taakse kun kevyet on, kun ei nykykunnosta vielä tarkkaa tietoa pyöräillessä. Painoa se himpan päälle 120.

  4. #4444
    Liittynyt
    10/2005
    Paikkakunta
    Espoo
    Viestit
    5.439
    ^Valintaan vaikuttaa nappulakuvio, kumiseos ja käytettävät paineet

    Viimeksi alle laittamani Maxxis Forekaster 2.6" (uudempi II -versio) dual -seoksella tuntuu toimivalta.
    Eron kapeampaan vanhan version Forekasteriin huomaa, varmaan alhaisemmat paineet isommalla ilmatilalla suurin tekijä.

  5. #4445
    Liittynyt
    07/2012
    Paikkakunta
    Imatra
    Viestit
    508
    Sehän tässä on, ku en oikein oo nykypäivänä perillä noista. Vai onko kauheasti muuttunut?
    Vittoriat on XC trail : Use: XC Trail
    Terrain: Loose, mixed
    Type: Folding tyres
    Mixture: 4C Graphene 2.0
    Casing: 120 tpi

    Ja assegai dissector:
    Front: Maxxis Assegai, 3C MaxxGrip compound, DH casing, 2x60 TPI, TR, folding bead, 29" x 2.5" WT
    Rear: Maxxis Dissector, 3C MaxxGrip compound, DH casing, 2x60 TPI, TR, folding bead, 29" x 2.4" WT

Aiheen tagit

Kirjanmerkit

Viestin säännöt

  • Käyttäjä ei voi aloittaa uusia viestiketjuja
  • Käyttäjä ei voi vastata viesteihin
  • Käyttäjä ei voi liittää liitetiedostoja
  • Käyttäjä ei voi muokata viestejään
  •