Avataan tällekin aiheelle taas varmuuden vuoksi uusi ketju. Kalenterissa alkaa olla tulevan kauden tapahtumia ja deadlineja. https://www.randonneurs.fi/kalenteri/
Suomen brevetit 2025
Collapse
X
-
-
Ilmoittautua ehtii vielä torstaihin asti.Alkujaan tämän lähetti mkpaa Katso viestiKalenterissa on nyt 12.4. Espoo 200 km lisäksi Oulu 200 km.
Comment
-
Vaikuttaa oikein hyvältä brevettisäältä huomiselle [emoji16] osaisko pk-seudulla asuvat raportoida miltä siellä näyttää, onko lunta maassa jne? Huomiselle näyttää yölle pakkasta mutta lähtöhetkelle jo plussaa ja arvon täällä että uskaltaisko lähteä sileärenkaisella vai otanko suosiolla gravelin ja leveämmät nappulakumit. Onko ajatuksia/millaisia kalustoratkaisuja muut meinaa?
Lähetetty minun XQ-BT52 laitteesta TapatalkillaSe ei ole harrastus jos muut pitävät sitä täyspäisenä touhuna.
Comment
-
no täällä pk paikoilta voisi raportoida seuraavaa: tänään mainio pyöräilysää ... vaan niin saaxxnan kylmä tuo tuuli ... tällä kertaa uskon forekaa, joke kertoilee sen tuntuvan -7C ltä. Pientä vaaleeta jotain tuolla mailla ja mannuilta edellisyön jäljiltä on, mutta tiet edelleen varsin hyvässä ajokunnossa, joskin siellä täällä hieman märkää saattaapi olla.
Mitä huomiseen tulee, niin vaikea sanoa, tuleeko lunta kunnolla vai onko tulematta. Tai jos täällä ei tule, niin Karkkila - Liesjärvellä voi tulla, tai sitten toisinpäin, tai sitten ehkä ei.
Joskun lämpöä kuitenkin lupailee, niin tuskin tuota tielle jää haitaksi asti. Sen sijaan vaatetta ja v-käyräpilleriä pitää varata, jos meinaa aamulla vastatuuleen lähteä puskemaan ... kylymää kyytiä... en tiedä... ehkä siirtyy osallistuminen taas vuodella eteenpäin ?
Comment
-
Loukusta muutama kilsa Keppanaan päin oli tie kuiva mutta kilsan matkalle Antiaistentien suuntaan osui mutka jonka pientareella oli lunta varjon puolella mutkassa.. hiekkateillähän täällä on lumisia kohtia varjopaikoissa ainakin. Riippuu varmaan miten aamun sateet osuu ja kuinka vauhdilla tänne tulee kun iltapäiväksi kuitenkin lämpenee. Hieno kuutamo.
Comment
-
Kiitos kommenteista, heitin illalla arpani sileärenkaisen puoleen joten sillä mennään tuli mitä tuli [emoji16]
Lähetetty minun XQ-BT52 laitteesta TapatalkillaSe ei ole harrastus jos muut pitävät sitä täyspäisenä touhuna.
Comment
-
Olipa mukavaa settiä kaikinpuolin tämä ensimmäinen brevetti. Kiitokset vaan kaikille ja erityisesti järkkäreille!
Pientä harmia aiheen tiimoilta tuottaa se, että paljon lienee keskustelua ja informaatiota viety alustoille, joiden käyttäminen ei ole oma juttu.
Comment
-
Onhan se melko raskasta kaikille osapuolille. Tällä hetkellä aktiivisesti menee omat viestit tänne, FB, Twitter ja Bluesky. Silti tavoittaa murto-osan siitä mitä pari vuotta sitten. Yritetään nyt ainakin kaikkien järjestäjien kanssa pitää huoli siitä, että nuo verkkosivujen tiedot pysyvät kunnossa. On edes jokin kaikille tavoitettavissa oleva paikka löytää tapahtumat.Alkujaan tämän lähetti tnurmine Katso viestiPientä harmia aiheen tiimoilta tuottaa se, että paljon lienee keskustelua ja informaatiota viety alustoille, joiden käyttäminen ei ole oma juttu.
Comment
-
Lohjanjärven uimakoulu 300 km brevetin (10.5.) ilmoittautuminen on auki (8.5. asti). https://www.randonneurs.fi/events/lo...oulu-300-km-2/
Comment
-
Helsinki 400 km (17.5.) ilmoittautuminen on auki. https://www.randonneurs.fi/events/400-km-helsinki/
Samoin 17. Helsinki-Satakunta-Helsinki 600 km brevetin (7.-8.6.) ilmoittautuminen (4.6. asti). https://www.randonneurs.fi/events/he...inki-600-km-3/
Comment









Comment