^ Ensin pitäisi päästä siihen tilanteeseen, ettei voimia tarvitsisi kuluttaa ennen ratkaisuhetkiä. (Sitten toki olisi vielä kestettävä iskut ja toivottava että kirikykyisemmät ajajat putoaisivat tai joutuisivat tyhjentämään jalkansa jo aikaisemmin.)
- Olin alussa ensimmäisessä iskussa mukana. Ryhmämme ajettiin kuitenkin kiinni muutama kilometri myöhemmin. Loppupäivä menikin aika hapokkailla jaloilla. Yritin auttaa muita mahdollisimman paljon. Kaiken kaikkiaan oli mukava kilpailla pitkän tauon jälkeen. Paras kunto ajoittui Vueltan ajalle. Pitkä tauko tuntui hyvin menneen kahden ensimmäisen etapin jälkeen. Kautta on vielä kuukausi jäljellä ja nyt on vain yritettävä pitää kunto mahdollisimman hyvän kauden loppuun asti, kertoi Jaakko Hänninen.
https://www.twd.fi/?x118281=883119
Vähän on kommentista luettavista sellaisia en ole katkera mutta kuitenkin h-tin pettynyt -tuntemuksia.
Oma veikkaukseni on että kausi joko jatkuu Italiassa tai sitten Jaakko saa taas ajella treenilenkkejä kunnes tulee kutsu Kiinan-reissulle.
Kirjanmerkit