Lainaus Alkujaan tämän lähetti Teemu Katso viesti
Juupa juu.
Riskipelillä laitoin tilauksen Wigglelta sisään reilut pari viikkoa sitten. Käsittääkseni Wiggle hoiti homman ihan mallikkaasti ja paketti lähti sutjakkaasti liikkeelle.
Evrin (ent. Hermes) toiminta sen sijaan on ollut kyllä todella takkuista. Seuranta ei ole toiminut missään vaiheessa ja nyt kun kahden viikon jälkeen jotain päivitystä tuli, niin Wigglen omalla sivulla sanotaan, että "Delivered" ja Evrin seurannassa "Return to Sender". Saapa nähdä, miten tämä nyt päättyy. Laitoin jo Wigglelle viestin, että joko hoidatte meikäläiselle kamat pikatoimituksella tai hyvitätte rahat. Positiivista on, että Wigglen aspa tuntuu edelleen toimivan, joten eiköhän tähän ratkaisu saada.

Oli kyllä viimeinen tilaus Britteihin.
Tämä päättyi sitten niin, että paketti tosiaan palautui Wigglelle, koska siellä urheilujuomajauheita paketissa. Oispa tämänkin tietänyt, että ne eivät mene tullista läpi. Noh, Wigglella ei onneksi paljoa nikoteltu, vaan koko tilaus peruttiin ja rahat palautettiin.