
Alkujaan tämän lähetti
Vierailija
On muuten etovia nuo 40+spandexinsinöörit, kuola valuu ja valuu ja tuuli heittää sen vielä vastaantulijan kasvoille, mutta spandexukko ei pysähdy, spandexukko on katujen kingi vauhdinhuumassaan.
Mutta myös ilmeisen varakkaita kuolaajia, eivätkä suinkaan arkaile sitä julkituoda. Jokin aika sitten fillarifoorumilla oli kysely kuinka monta polkupyörää omistivat, ja jos olisi pakko valita "ainoastaan" kaksi polkupyörää, niin mitkä ne olisivat. Suurin osa valiitti, että on TÄYSIN MAHDOTONTA tulla toimeen ainosataan kahdella fillarilla, ja että kyllä niitä tarvitaan vähintään 6-8 kappaletta, eri tilanteita varten!
Oli myös äänestys kuinka paljon jäsenten fillarit olivat maksaneet kappaleelta. Oli luokka 0-500€, jne., päättyen 8000€ hintaluokkaan. Suurin osa valitti että miksi ylin hintaraja oli "ainoastaan" 8000€, koska tottahan toki kunnon fillerit maksaa rutkasti enemmän, joten mahdoton vastata kun ei noin halpoja pelejä tallista löydy!
Markkinoille tuli uusi sähköpyörä, ja laajasti kiittelivät "huokeaa" hintaa, kun maksoi "vain" 10 000€!
Ja nämä jutut keski-iän kriisissä painiskelevilta spandex- miehiltä, ammattilaiset eri hintaluokissa sitten. Eräs MRe-nimimerkkinen spandex kehui, että hänelle hinnalla ei ole väliä, maksaa joku asia 10€ vai 10 000€, jos jotain haluaa, niin ostaa hintaa katsomatta!
Eli käyttäytyvät kuin kuninkaat, kun kuulemma varakkaita kuin kuninkaat!
Kirjanmerkit