Lainaus Alkujaan tämän lähetti jalkkis Katso viesti
^ Joo täytyy katsoa saako oikaistua. Vai onko sittenkin korvake. Kun katsoo ketjulinjaa takaa, niin ei ole ihan suoraa... Mutta ihan ajettava se vielä on, vaihteet eivät vaan toimi "niin hienostuneesti." Onhan tuolla +20tkm mittarissa, niin mietin, että josko löytyisi vaikka vähemmän ajettu käytetty tilalle.
Ei nuo ajamalla lopu, pientä oikaisua, kun ei tuota pahempi, uudet rissat ja öljyä niveliin, toimii taas hienostuneesti.

Voisi oieta ihan purkamattakin, kookkaalla jakarilla harkiten ensin ripustin ja sitten tarvittaessa häkkiä varoen runkoa tietenkin, samoin ylitaivuttamista. Nuo sujahtaa vinoon jo melkoisen pienellä rymäyksellä, ketju pakan ja pinnojen väliin tai kaatuminen, joka tuntui harmittomalta.
Samoin ei tällainen kohtuullinen oikaisu paljon voimaa vaadi.