Bongasin itsekin tuon maininnan Verkkiksen laatimasta esittelyteksistä, mutta ajattelin sen tarkoittavan sitä, että trainerin mukana tulisi tämä myös erikseen myynnissä oleva adapteri läpiakselipyörille: https://www.verkkokauppa.com/fi/prod...kseli-adapteri
E: Ilmeisesti läpiakselituki on natiivi, kuten paaton yllä totesi. Rose Bikesin adapteriesittelyssä (https://www.rosebikes.fi/tacx-t28352...rainers-876363) on oheinen maininta. Adapteri ei ole ulkoisesti ihan identtinen kuin tuo Verkkiksen versio, mutta rakenne/toiminta-ajatus näyttäisi olevan molemmissa sama.
Compatible Tacx trainers: • Tacx Neo 2 Smart T2850 (NOTE: NOT suitable for Tacx Neo 2 Smart "Special Edition" T2850.61, as this uses the axle of the Neo 2T Smart T2875 from 2019/Q4 onwards!)
Voi olla, että otan tuon Neo 2:n testiin Suiton tilalle. Suito on nyt kolmatta päivää huollossa ihmeteltävänä, ja lähtökohtaisesti tavoittelen tässä kauppojen purkua. Jos Neo 2 ei jostain syystä olisi yhteensopiva mun pyörän kanssa, niin ottaisin sit varmaankin Elite Direto XR:n tilalle.
E2: Enää mietityttää, että mahtaako tuo Neo 2:n luisto aiheuttaa hankaluuksia? Nimimerkillä Alpe du Zwiftiä ylös 50:n kadenssilla
Kirjanmerkit