ElectrobikeGiantGarminHepha
Näyttää tulokset 1 - 3 / 3

Aihe: Suojapaita bike parkiin (naiselle)

  1. #1

    Suojapaita bike parkiin (naiselle)

    Moi! Tarttis hankkia omat varusteet bike park -ajoa varten. Oon tähän asti käyttäny ylävartalon suojana Sappeella vuokrattavaa Foxin suojatakkia, mutta se tuntuu kömpelöltä muovikasalta. Ajatuksena olis hankkia t-paitamallinen suojapaita ja erikseen kyynärsuojat. Erityisesti kiinnostaa Evoc protector jacket, mutta mietin onko se liian tönkkö ja jykevä kun en kumminkaan isoista hyppyreistä uskalla mennä 😅 kellään kokemuksia miltä tuntuu käytössä?

    https://www.evocsports.com/products/...otector-jacket

    Kevyempi vaihtoehto olis IXS Carve jersey. Onkohan sit puolestaan liian hepponen🤔 Kellään kokemuksia tosta?

    https://m.bikester.fi/ixs-carve-rint...ta-568379.html

    Muitakin suosituksia saa toki esittää. Vaikee päättää kun mitään ei tunnu löytyvän kivijalkakaupoista, vaan täytyy sokkona tilata.

    Fullface-kypäräkin olis hakusessa, suosituksia pienipäiselle sopivasta?

    Kiitos 😊

  2. #2
    Liittynyt
    04/2020
    Viestit
    67
    Itsellä käytössä Alpinestar Paragon Lite
    https://www.bike-discount.de/en/buy/...r-shirt-968869

    Ei varmastikaan kaikista suojaavin mutta parin käyttökerran jälkeen erittäin tyytyväinen. Käytännössä huomaamaton ja istui hyvin

  3. #3
    Liittynyt
    11/2012
    Paikkakunta
    Hollola
    Viestit
    3.619
    Lainaus Alkujaan tämän lähetti Jööruska Katso viesti
    Moi! Tarttis hankkia omat varusteet bike park -ajoa varten. Oon tähän asti käyttäny ylävartalon suojana Sappeella vuokrattavaa Foxin suojatakkia, mutta se tuntuu kömpelöltä muovikasalta. Ajatuksena olis hankkia t-paitamallinen suojapaita ja erikseen kyynärsuojat. Erityisesti kiinnostaa Evoc protector jacket, mutta mietin onko se liian tönkkö ja jykevä kun en kumminkaan isoista hyppyreistä uskalla mennä  kellään kokemuksia miltä tuntuu käytössä?

    https://www.evocsports.com/products/...otector-jacket

    Kevyempi vaihtoehto olis IXS Carve jersey. Onkohan sit puolestaan liian hepponen樂 Kellään kokemuksia tosta?

    https://m.bikester.fi/ixs-carve-rint...ta-568379.html

    Muitakin suosituksia saa toki esittää. Vaikee päättää kun mitään ei tunnu löytyvän kivijalkakaupoista, vaan täytyy sokkona tilata.

    Fullface-kypäräkin olis hakusessa, suosituksia pienipäiselle sopivasta?

    Kiitos 
    Mulla on toi Evocin paita ja se on minusta sika hyvä. Suojaa niskaakin aika korkealle ja häntäluuta. Edessä, kun ei ole järeää levyä niin tekee paidasta minusta aikas kivan pitää päällä vaikka suojaavuus on aika hyvä kokonaisuutena ja on kevyt. Lisäksi lupaavat ihan konepesua. Tosin hyvin on Pocin polvarit konepesua kestänyt pesupussissa vaikka käsinpesua suosittelevat vain.
    Minulle istuu Evoc, kuin hanska käteen. Pari Pocin paitaa meillä järeä DH ja yksi Air+tee ja Leatt näistä Evoc vie ainakin voiton IMO.
    Aina on kivaa, kun pääsee polkemaan...

Samanlaisia aiheita

  1. Perushybridi naiselle
    By Tsykkelisti in forum Fillarisuositukset
    Vastaukset: 8
    Viimeinen viesti: 27.05.2019, 22.57
  2. 3.2.2018 Fiskars Village Fat Bike Marathon - Epäviralllinen Fat Bike SM kisa
    By FiskarsVillageTrailCenter in forum Kilpailut ja pyörätapahtumat
    Vastaukset: 26
    Viimeinen viesti: 19.06.2018, 20.14
  3. Maastopyörä naiselle
    By Helranmi in forum Fillarisuositukset
    Vastaukset: 18
    Viimeinen viesti: 14.04.2018, 14.28

Aiheen tagit

Kirjanmerkit

Viestin säännöt

  • Käyttäjä ei voi aloittaa uusia viestiketjuja
  • Käyttäjä ei voi vastata viesteihin
  • Käyttäjä ei voi liittää liitetiedostoja
  • Käyttäjä ei voi muokata viestejään
  •