Täällä on tuoreena sama pyörä ja myös MT500-satuloilla ja MT501-kahvoilla. Eli ei ne vahingossa ole näitä satuloita pyöriin laittanut... Esittelysivullakin on MT500-satula kuvassa, mutta spekseissä ja kuvatekstissä ihan muuta.
Mullakin kuuluu etujarrusta kovemmassa vauhdissa jarrutellessa siritystä (elokuva lazer-ase äänitehoste

). Nykimistä en ole kyllä huomannut.
Vähän erikoinen viritys kyllä kun levystäkin kulumajäljestä näkee, että pala tulee levyn jarrupinnan yli levyn "puoliin", josta ääni epäilemättä riittävällä jarrupaineella kuuluu.
Tekis mieli nurista kyllä, mutta pyörästä oli jo "speciaalidiili" päällä, niin siinä ja siinä ottaisko vain reippaasti kuivana kakkoseen ja ostan ton MT520-satulan eteen kun palat on ajettu nykyisestä loppuun.
Kerro toki miten asia sinulla etenee jatkossa "malliin kuuluvien jarrujen" kanssa.
Kirjanmerkit