Hyvvee jo männyttä juhannusta!

Reitteihin tehtiin hieman muutoksia, joista isoimmat kuskivat junnulenkkiä. Tavoitteena lisätä ajettavissa olevaa polkua molemiin sarjoihin! Tässä lyhyt kuvaus muutoksista viimevuoteen verrattuna:

Molemmat matkat: Hiihtomaassa oleva jyrkkä lasku muutettu erikohtaan, jossa mukaan saadaan hitaampi ja mutkaisempi lasku.

Junnut: Paloskin päällä oleva reitti poistettu, kun ylämäkeen nouseseva suhd hidas polku oli aika haastava pienille pyörille. Kun reitti nyt lyhentyi, niin lisätty toinen kierros ajettavaksi. Matkaan tulee n. 500m lisää ja ajettavan uran määrä lisääntyy.
Kunto/Kilpa: Alussa ollut lisämutka sillan kautta muutettu. Saunaniemessä rajalinjan uran jälkeen käännytään oikealla, kun aiemmin käytiin pururadan kautta.

Ps. Tahkolla lomailijoiden on nyt hyvä sauma käydä kattomassa reitti läpi. Laittakaa Facebookin "Iisalmen Visan Triathlon ja pyöräilyn" postilaatikkoon tai mulle YV.llä viestiä jos kaipaatte reitteihin opastusta tällä viikolla! Koitetaan saada halukkaat paikalle samalla iltaa

https://www.facebook.com/events/2431...8912264867708/