
Alkujaan tämän lähetti
SBIAN
heh...laihdutat pyörää jonka runko jo on lähtöjään liian painava ja mieluimmin laittaisit siihen vielä painavamman joustokeulan kun Bluto.
Siis järki käteen,,,jos haluaa oikeasti kevyn läskipyörän on se alkujaan hankittava se kevein malli, Silverbacista et kevyttä saa et millään konstilla, siis sanan varsinaisessa merkityksessä.
Toki pieneen painonpudotukseenkin voi olla tyytyväinen mutta Silverbacin hyveet on aivan muussa kuin painossa.
Eikä SB:n ole läskipyörien painavinta kastia mutta ei sen keveydestä voi oikein ylpeilläkkään jos 1kg siitä pois saa.
Ja tuo puntarointi on sitä että aina voi sanoa jonkun lukeman mutta onko se todellisuutta, tahtoo olla monasti niin että punnitus tulos on punitsijan oma eikä puntarin, kiusaus on ilmoittaa hieman alakanttiin mieluimmin kuin se mitä puntari näyttää.
Eli jos läskipyörän paino on tärkeä kriteeri hankinnassa on pyörä aivan muu kuin Silverback.
Kirjanmerkit