Hammaspesu + hammaslanka + Listerine
Hammaspesu + hammaslanka + Listerine
-L.
Pervitiiniä, hota-pulveria ja lobotomiaa
Vaihdoin wifen biiliin öljyt ja tyhjensin sekä täytin astianpesukoneen. Vielä kun vaihdan kaaraan suvikumit niin vuoden kotityöt on tehty![]()
-Usot sie jot myö uitiin?
Siivoilin hiven kotia.
Lennättelin lennokkeja Tuusulanjärvellä, kivaa oli.
Jysäyttelin painepadalla jälleen kerran atomeiksi 6 kpl kanan koipi-reisipaloja, 1,95 €/kg
Ruodin lihat luista ja siilasin liemen erilleen. Lopputulemana vajaa 3 ltr ruodittua kanalihaa ja n. 0,75 ltr laadukasta kanalientä. Saas nähä mitä hyvää nuista syntyy, osa pakkaseen odottelemaan tulevaa.
Viimeksi Rouva loihti jotain aivan järkyttävän hyvää ja tulista kanan rääppeistä, linsseistä ja kookosmaidosta. Joitain hersyviä aasialaisia juttuja tuossa kielellä
Tuossa välissä valmistin muuta safkaa, ruokin wifen ja viimmette täytin astianpesukoneen.
Jouduin aivopesutuksen uhriksi. Marssin pikimmiten liiteriin ostamaan kaikkia herkkuja. Niillä näemmä jaksaa.
Kävin KVVY:n tienoilla kuvaamassa. Kääk, joutuu ensin keräämään lunta ja asettelemaan, ja sitten unohdin itelle aluviltin niin tuulihousut taas kurassa - pesin tuulihousut ja purin tavarat kasseista. Muuten kiva paikka toi KVVY:n lähipiha, viikonloppuna saa olla suhteellisen rauhassa siellä ja voi aloittaa kuvaukset jo kymmenen tienoilla.
Kuorin omenan.
Söin omenan kuorimatta.
No rain - no gain.
Sain vihdoin 13 jätesäkillistä kirjanpitoa silputtua, ja siinä ohessa pintaremontin sekä järjestyksen uusimisen tehtyä työhuoneeseen.
Uskomaton määrä kaikkea paskaa mahtuukin kertymään noin pieneen koppiin 15 vuoden aikana.
Vahasin parit pöksyt ja takit kevään rymyreissuja odottamaan.
Ihan vaan kotiaskareita...
Tulin töistä kotiin ja kolasin taas vaihteeksi pihan. Ja lisää lunta tulee.
Paistoin kanaa
Trimmailin viiksiä.
Laitoin ämpäriin lumisohjon sekaan muutaman nallelimun, odottamaan saunomista.
kasasin vahvistimen tarkastuksen jälkeen ja sain energiaa elämään testausvaiheessa muuntajan heikkovirtapuolelta..kai?
se toimii kaikesta huolimatta.
"Stop being a little baby and get up. Life is pain. Get used to it!"
Lensin Tukholmasta Helkattiin
-L.
Pervitiiniä, hota-pulveria ja lobotomiaa
Jooka liikkeitä Niilo22 ohjeilla.
-Usot sie jot myö uitiin?
ai pahus, on joogaliikkeet ihan unohtunu.
Mutta äskön piirsin ja väritin valmiiksi 6 erän nahkeita joulukortteja. Nyt näitä on vaikka myytäväksi.
Pakkasin ahkion. Pankinjohtaja soitti, että huomenna on eräpäivä.
Söin iltapalan.
Kansiremppaa, nimittäin vessassa.
Tein sen Suuren Hankinnan, eli kultaisen nahkiaiskorun + ketju. Oho...tulihan siihen hintaa lisää manufacturing ja lähetyskulut. No, nyt homma on kuitenkin hoidettu.
Onneksi posti ei kuljeta tätä lähetystä.
Ripustin työvaatteet kuivumaan.
Vaihdoin kommuutteriin kesäkumit ja eteen kesälokarin.
Litkutin renkaita, toinen meni jalkapumpulla, toinen ei. Huomenna huoltsikalta kompuralla ilmaa.
Crossariin renkaanvaihto.. nastat vaihtuivat Michelin power gravel kumeihin.. tubeless ja stanin litkut..katsotaan miten toimis sekakäyttörenkaina
Lähetetty minun SM-T580 laitteesta Tapatalkilla
-- not fast but furious --
Uuteen maasturiin kevennysosaa, Ritcheyn kuitutanko ja TrueGriptupet, -210g, SDG Bell-Air 2 penkki, -55g.
I väntan på ännu dåligare tidet
Kirjanmerkit