Sulle tais sitten osua taaksesi ns. mykkä hiihtäjä . Fiksut ohittajat osaavat kertoa aikeestaan ohittaa ja kummalta puolelta sen aikovat tehdä.
Vielä kun kaikki tuolla ajavat sisäistäisivät kyseessä olevan tapahtuma ja monille tilaisuus kokeilla omia kykyjään .Kaikki eivät ole siellä ajamassa verenmaku suussa, vaan nauttimassa tapahtumasta ja tunnelmasta.
Minäkin luulin ennen että täällä meilläpäin on mäkiä . Tahkolla -08 , huomasin että onkin vain nyppylöitä ja kumpareita.
Itse kuulun tähän tunkkaajien joukkoon ,joskus oudoissakin paikoissa .Johtuneeko sitten osaamattomuudesta , rohkeuden puutteesta vai "en mä tosta pääse" epäilyistä.
Helppo on nopeampaa väistää , kun se nopeampi saa suunsa auki, ei meillä tunkkaajillakaan ole silmiä selässä.
Toivottavasti puhekykyisten ohittajien määrä tänä vuonna on suuri , se sujuvoittaa kaikkien etenemistä .









Lainaa viestiä vastauksessa

Kirjanmerkit